Вчені розвінчали міф про дезінфекцію поверхонь

Вчені розвінчали міф про дезінфекцію поверхонь

Якщо на ранній стадії пандемії дезінфекція поверхонь, дверних ручок, магазинних пакунків вважалась обов’язковою для запобігання передачі коронавірусу COVID-19, тепер дослідники стверджують, що в дезінфекції поверхонь може і не бути необхідності. Про це пише американське видання NPR, опублікувавши інтерв’ю з мікробіологом американського університету Рутжерса Емануеля Голдмена.

Ризик заразитись від частинок вірусу, що осідають на поверхні низький, говорить дослідник. “В лікарнях тестували поверхні поблизу пацієнтів з COVID-19 і не виявили заразного вірусу», – сказав він. – Не виявлено заразного вірусу, бо вірус дуже вразливий і швидко розпадається в оточуючому середовищі”.

Кевін Феннеллі, спеціаліст з респіраторних захворювань в Національному інституті здоров‘я США заявив виданню, що дані на підтвердження необхідності дезінфекції поверхонь, щоб запобігти COVID-19, відсутні.

“Коли люди розпилюють дезінфектор на вулиці та тротуари, стіни та переходи, то мені невідомі дані, які б вказували, що ми інфікуємось від вірусу, який стрибає з тротуарів”, – говорить Феннеллі. Він закликає більше провітрювати приміщення а також «використовувати ультрафіолетове антибактеріальне опромінювання», щоб знищити вірус в повітрі.

Експерти зазначають, що найкращий спосіб захиститись від вірусу – це уникати великого скупчення людей, носити маски, часто мити руки.

This image has an empty alt attribute; its file name is VRS-Eexpress-ADV2.jpg
This image has an empty alt attribute; its file name is 1-1.jpg

Більше цікавих та корисних новин шукайте на сайті UADiaspora.