В Україні вперше покажуть оригінал конституції Пилипа Орлика

В Україні вперше покажуть оригінал конституції Пилипа Орлика

Оригінал конституції Пилипа Орлика 1710 року, який вперше за 311 років привезуть в Україну до 30-річчя Незалежності, буде виставлений на огляд усіх охочих у заповіднику “Софія Київська”.Про це пише Amazing Ukraine.

This image has an empty alt attribute; its file name is Rotex.gif

Документ можна буде побачити вже влітку, а потім він повернеться до Швеції. “Міцно пов’язаний з історією Швеції та нашою історією за часів козацтва документ уперше повернеться в нашу державу. Але вже сильну, самобутню та незалежну від інших. Це вкрай важливий міжнародний жест для України. Адже історія – частина нашої ідентичності та культури. Можливість побачити такий унікальний експонат – безцінна”, – повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

This image has an empty alt attribute; its file name is East-Market-And-Resteurant.gif

Голова МЗС Дмитро Кулеба заявив, що процес переговорів був дуже складним.

“Нам пропонували копію, але ми хотіли лише оригінал, який ніколи не був в Україні. І тому я особливо вдячний Швеції за вияв справжньої солідарності та взаємної готовності надалі розвивати тисячолітні зв’язки між нашими народами”, – написав він у Facebook. Варто додати, що зі Швеції також привезуть гетьманську булаву, яка після гетьмана Івана Мазепи належала Орлику.

This image has an empty alt attribute; its file name is 1-1.jpg
This image has an empty alt attribute; its file name is VRS-Eexpress-ADV2.jpg

Більше цікавих та корисних новин шукайте на сайті UADiaspora.