В Україні готуються до онлайн борщ-марафону

В Україні готуються до онлайн борщ-марафону

Міністерство культури та інформаційної політики 18 грудня проведе онлайн-презентацію приготування борщу та закликає українців викладати свої рецепти цієї страви в соцмережах. Про це йдеться на Урядовому порталі.

“18 грудня 2020 року Міністерство культури та інформаційної політики України разом з ГО “Інститут культури України” за участю Євгена Клопотенка, відомого шеф-кухаря, проведуть онлайн-презентацію “Культура приготування українського борщу” в межах кампанії на підтримку включення зазначеного елементу до культурної спадщини ЮНЕСКО”, – йдеться у повідомленні.

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко зазначив, що йдеться про гастрономічну ідентифікацію, а це питання захисту важливої культурної складової та частини історії. “Визнання борщу об’єктом нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО поставить крапку у навмисно створених дискусіях щодо етнічної батьківщини рецепту страви. Адже усі ми знаємо правду: борщ – український”, – зазначає Ткаченко.

Як зазначається, у різні часи борщ варили за різними рецептами з використанням широкого набору продуктів. У пошуках особливостей та унікальних рецептів головної української страви талановитий кухар Євген Клопотенко здійснив мандрівку всією країною. Тепер 25 учасників з кожної області зберуться разом на спільному майданчику галереї мистецтв «Лавра», де кожен приготує борщ за неповторним рецептом. Усі кухарі – носії давніх регіональних та родинних традицій приготування цієї страви, які ділитимуться своїми секретами і шукатимуть формулу найсправжнісінького борщу. Процес приготування відбуватиметься одночасно за окремими робочими місцями із дотриманням карантинних норм.

МКІП закликає українців приєднатися до Борщ-марафону в соцмережах, що триватиме до 18 грудня, і викладати рецепти, світлини або “сторіз” з борщем, який готували власноруч вдома чи смакували деінде.

This image has an empty alt attribute; its file name is VRS-Eexpress-ADV2.jpg
This image has an empty alt attribute; its file name is 1-1.jpg

Більше цікавих та корисних новин шукайте на сайті UADiaspora.