В Україні планують створити Музей української мови

В Україні планують створити Музей української мови

This image has an empty alt attribute; its file name is Magnit-Wanted-CDL-Banner-916-8806758.gif

В Україні необхідно створити Музей української мови, який відтворюватиме історію розвитку, заборони та відродження державної мови. Про це заявив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

«Разом з Академією педагогічних наук України ми працюємо над Концепцією майбутнього Музею української мови. Щиро віримо, що така музейна експозиція буде представлена в багатьох закладах освіти, тих, які стоять на захисті національних інтересів», – сказав Кремінь.

This image has an empty alt attribute; its file name is Kolesnikov-Trucking-Banner.jpg

Уповноважений переконаний, що такі музеї можна зробити навіть на шкільному рівні. За його словами, таким чином кожна дитина ще змалечку знала б, як зароджувалась українська мова, які пам’ятки літератури світового рівня належать Україні, які письменники є знаковими, довідалися б про історію заборон та історію відродження української мови, етапи, пов’язані з розвитком нашої рідної мови. «Це загальноєвропейський досвід. Мої колеги, які займаються імплементацією мовного національного законодавства в різних країнах Європи й з якими ми маємо тісний контакт, показують нам свою «дорожню карту», – додав Кремінь.

This image has an empty alt attribute; its file name is 1-1.jpg
This image has an empty alt attribute; its file name is VRS-Eexpress-ADV2.jpg

Більше цікавих та корисних новин шукайте на сайті UADiaspora.