Діаспора відстоює впровадження в Україні подвійного громадянства

Діаспора відстоює впровадження в Україні подвійного громадянства

Україна має ухвалити закон про подвійне громадянство, аби українці поза нею могли активно долучитися до її розвитку, і діаспора активно відстоюватиме прийняття такого закону. На цьому наголосив президент Світового Конґресу українців (СКУ) Павло Ґрод під час онлайн-форуму «Діалоги про реформи: на шляху до Вільнюса».

«Вагомим є створення в Україні середовища, сприятливого для залучення закордонних українців. Ми працюємо адвокатами України по всьому світу, і багато українців у Канаді хотіли би мати українське громадянство. Тому питання подвійного громадянства є важливим. Наприклад, Наталія Яресько, Уляна Супрун уже долучилися до розвитку України, а таких могло би бути набагато більше. Але не можна брати участь у конкурсах на державну службу, якщо немає українського громадянства, і це перешкоджає участі міжнародної української спільноти в житті України», – сказав Ґрод.

Принагідно він порадив взяти приклад з країн Балтії, які активно залучають діаспору до свого розвитку. «Україна потребує експертів, а також потребує фахівців, які готові долучитися до процесу реформ, до розбудови інституцій, до економічного, політичного і соціального розвитку. І тому я закликаю, щоб ми створили всі можливі умови, щоб залучити до цих процесів українську діаспору. Вона є фахова, вона патріотична, готова долучитися. І тому ми далі будемо наполягати, щоб парламент прийняв закон про подвійне чи множинне громадянство», – додав президент СКУ.

Більше цікавих та корисних новин шукайте на сайті UADiaspora.

This image has an empty alt attribute; its file name is VRS-Eexpress-1_H-Ukr-1024x141-1.jpg
This image has an empty alt attribute; its file name is 1-1.jpg