На думку вчених, нормальне життя настане взимку 2021 року

На думку вчених, нормальне життя настане взимку 2021 року

Виробники вакцини від COVID-19 переконані, що через появу щеплень пандемія піде на спад влітку 2021 і світ повернеться до нормального життя до зими наступного року. Про це повідомляє ВВС.

Співзасновник компанії BioNTech, одного з розробників найефективнішої вакцини від COVID-19, професор Угур Шахін заявив, що ця зима все ще буде важкою, оскільки поки що вакцина не матиме великого впливу на кількість заражень. Як зазначив науковець, навіть у разі нижчої за очікувану ефективність вакцини, у тривалій перспективі вона значно знизить темпи поширення пандемії.

“Я впевнений, що передача вірусу між людьми зменшиться за допомогою високоефективної вакцини – можливо, не на 90%, а на 50% – але ми не повинні забувати, що навіть це може призвести до різкого зменшення поширення пандемії”, додав він.

Головним завданням виробників вакцини наразі є забезпечення поставок препаратів у максимально короткі терміни. Зокрема, у BioNTech сподіваються виконати підписаний з Європейською комісією контракт на 300 мільйонів доларів до квітня 2021. А далі, свою справу зробить літній спад епідеміологічної небезпеки.

“Літо допоможе нам завдяки спаду темпів поширення захворювання, а отже, до осені/зими 2021 і нового епідемічного сезону світ буде забезпечений значною кількістю щеплень від COVID-19”, – додав науковець.

Більше цікавих та корисних новин шукайте на сайті UADiaspora.