Українець з Microsoft отримав дев’ять років в’язниці за шахрайство

Українець з Microsoft отримав дев’ять років в’язниці за шахрайство

Окружний суд США в Сіетлі засудив 26-річного українця Володимира Квашука до дев’яти років тюремного ув’язнення за шахрайство під час роботи програмістом в компанії Microsoft. Про це пише UaPost із посиланням на Мінʼюст України.

Зазначається, що Квашук працював в Microsoft майже два роки – з серпня 2016-го до червня 2018 року. У лютому його визнали винним у шахрайстві з використанням електронних засобів, відмиванні грошей, крадіжці особистих даних при обтяжуючих обставинах, поданні неправдивих податкових декларацій. Збитки Microsoft склали більше $10 млн.

«Немає ніяких ознак того, що Квашук відчуває докори сумління або жалкує про свої злочини», – заявили прокурори. Згідно з матеріалами справи і свідченнями свідків в суді, Квашук займався тестуванням торгової платформи Microsoft і використовував цей тестовий доступ до платформи для шахрайства, в тому числі з використанням подарункових карт компанії.

Квашук використовував отримані шахрайським шляхом гроші для покупки будинку на березі озера за $1,6 млн і автомобіля Tesla за $160 тис. Спочатку від вкрав близько $12 тис., використовуючи тільки свій профіль, але пізніше почав використовувати для входу дані колег. «Красти у свого роботодавця – це вже погано, але в разі крадіжки при створенні видимості, що винні колеги, мова йде вже не тільки про збитки, які вимірюються доларами і центами», – заявив прокурор Брайан Моран.

Квашук також має виплатити Microsoft компенсацію в розмірі $8,3 млн, а після відбування тюремного терміну його можуть депортувати з країни.

Більше цікавих та корисних новин шукайте на сайті UADiaspora.