Українські науковці створили біопластик, який у 5 разів дешевший від синтетичного

Українські науковці створили біопластик, який у 5 разів дешевший від синтетичного

Біологічний пластик, який після використання повністю розкладається і дешевший від синтетичного матеріалу розробили та запатентували в Україні науковці Херсонського державного аграрно-економічного університету. Про це повідомляє Hersonweek.

Науковці експериментували із з технологіями вирощування їстівних грибів — глив та органічний субстрат, що після цього залишався, використовував як природне паливо. Одного разу один із них приніс на кафедру брикет такого субстрату, і його колеги зауважили, що той сам собою набув форми поліна. Тут і народилася ідея: чому б не спробувати виготовлення з міцелію потрібних у побуті предметів?

Почали підбирати матеріали під субстрат, аби вироби виходили легкими, але при цьому міцними й функціональними. Випробували деревну тирсу, лушпиння соняшнику, але «поза конкуренцією» виявилася звичайнісінька солома — озимої пшениці та ячменю. Грибний міцелій з двох спеціально відібраних штамів глив «охоче» виділяв ферменти, перетравлюючи цей матеріал в однорідну масу. Потім його висушують, для чого в штучних умовах потрібно кілька годин, а в природних — п’ять-сім днів. І готово!

З біопластику виходить гарний утеплювач, схожий за властивостями з пінопластом, чудові кашпо та абажури для ламп, навіть садові меблі. Вони витримують яку завгодно температуру в мінусових чи плюсових діапазонах, окрім температури горіння, звичайно. Перевага в тому, що матеріал у кілька разів дешевший пластику і може служити так само довго. Зате ж синтетика розкладається більше ніж за сто років.

Більше цікавих та корисних новин шукайте на сайті UADiaspora.

This image has an empty alt attribute; its file name is VRS-Eexpress-1_H-Ukr-1024x141-1.jpg
This image has an empty alt attribute; its file name is Dnipro-INC-1_H-1024x141-1.jpg