Українці платитимуть по 7 євро за в’їзд до Євросоюзу

Українці платитимуть по 7 євро за в’їзд до Євросоюзу

По 7 євро за кожну заявку на в’їзд до Євросоюзу сплачуватимуть українці вже з наступного року. Про це пише Zak Insider.

З 2022 року на території ЄС діятиме система ETIAS, відповідно до якої українці повинні будуть заповнювати спеціальну заявку для в’їзду та сплачувати за кожне звернення комісію у розмірі приблизно 236 гривень.

У МЗС наголосили, що ETIAS не є аналогом візової системи, а спрощує режим подорожей. Там зазначили, що метою попередньої авторизації є полегшення ідентифікації осіб, що можуть становити міграційну або безпекову загрозу, а також створення посилених інформаційних систем у сфері підвищення безпеки зовнішніх кордонів Європейського Союзу.

This image has an empty alt attribute; its file name is GoldenHandSalon-1_H.gif

Система ETIAS має спростити процедуру перетину кордону для осіб, які не потребують віз для в’їзду до Євросоюзу, надати громадянам чіткий попередній сигнал про дозвіл на в’їзд, та істотно зменшити кількість відмов у в’їзді при перетині іноземцями кордону ЄС.

Подати заявку на отримання ETIAS необхідно онлайн до прибуття в ЄС. Система застосовуватиметься до громадян з 59 держав світу, які користуються безвізовим режимом з Євросоюзом. До цього списку належить і Україна.

Таким особам необхідно буде отримати попередній дозвіл на поїздку шляхом подання онлайн-заявки, і заплатити за кожне звернення комісію в розмірі, попередньо, 7 євро. Безкоштовно оформити заявку зможуть українці, яким ще не виповнилося 18 років та громадяни старші 70 років.

This image has an empty alt attribute; its file name is VRS-Eexpress-ADV2.jpg
This image has an empty alt attribute; its file name is 1-1.jpg

Більше цікавих та корисних новин шукайте на сайті UADiaspora.