Українці стали вдвічі частіше натрапляти на шахраїв в інтернеті

Українці стали вдвічі частіше натрапляти на шахраїв в інтернеті

Кіберзлочинці  найчастіше атакують користувачів через популярні месенджери, а електронна пошта під час онлайн-шопінгу майже не користується популярністю. Такі дані опитування оприлюднили представники онлайн-сервісу OLX.

This image has an empty alt attribute; its file name is Kolesnikov-Trucking-Banner.jpg

За останні пів року 45% з опитаних українців стикалися зі спробами онлайн-шахрайства. Минулого року цей показник був удвічі менший — 22%.  Найчастіше з початку 2021 атакують жителів великих міст — ⅔ випадків. Так, найбільше потерпають від онлайн-шахраїв мешканці Київської, Дніпропетровської та Харківської областей

Цікаво, що понад половина шахрайських випадків (54%) це продаж неіснуючих товарів з передоплатою. На другому місці (28%) — фішингова атака, коли у месенджерах користувачам надсилали шкідливе посилання на підробну платіжну форму. На третьому місці (11%) — шахрайства з надсиланням фейкових скриншотів/квитанцій про сплату товару. Схема з підставним кур’єром, коли приїжджає таксист і шахрай-покупець переконує швидко віддати йому товар, обіцяючи зарахування коштів на рахунок продавця, — вже не така популярна, однак і з нею зіткнулися 7% користувачів.

This image has an empty alt attribute; its file name is Rotex.gif

Після фішингових атак шахраїв у 2021 під час онлайн-шопінгу 14% жертв втратили свої кошти. У переважній більшості випадків — 83% — сторонні посилання на шкідливі сайти надходили у месенджери. Ще 6% жертв отримали фішингове посилання через SMS, а от через пошту шахраї практично не атакують українців — таких спроб зафіксовано лише 2%.

This image has an empty alt attribute; its file name is 1-1.jpg
This image has an empty alt attribute; its file name is VRS-Eexpress-ADV2.jpg

Більше цікавих та корисних новин шукайте на сайті UADiaspora.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *