Вишитий фоліант української майстрині побив світовий рекорд

Вишитий фоліант української майстрині побив світовий рекорд

Вишите Євангеліє від Матвія, створене рівненською майстринею Оленою Медведєвою, визнали світовим досягненням. Про це йдеться на сайті Рівненської облдержадміністрації.

This image has an empty alt attribute; its file name is YF8h-6_Jeg6B8fzJD7NQODXTb0jjMywL6N0HSBWM5PnBAYu_PQ4P2PZc6o-6CPaQtOZamtSK8q0OKbkLhWUbq890axDbK_eVbNovUvTN=s0-d-e1-ft
This image has an empty alt attribute; its file name is Kolesnikov-Trucking-Banner.jpg

«Авторка рукотворних арт-буків потрапила у книгу «Національний реєстр рекордів України 2022». У видання внесли одразу два її рекорди, один із яких – світовий. Євангеліє від Матвія визнали найбільшою у світі книгою, вишитою вручну. Над створенням унікального фоліанту Олена Медведєва працювала упродовж двох років. Рукотворна книга налічує 60 сторінок і важить 9 кг 400 гр», – йдеться у повідомленні.

This image has an empty alt attribute; its file name is Meest.gif

Також повідомляється, що Євангеліє вишите по-особливому – майстриня використовує авторські літери, які виконує у техніці стебнівки. Цей шрифт вона запатентувала. Під час роботи жінка використовувала червоний та чорний кольори. А перша літера зроблена з візерунком – рослинним орнаментом.

До речі, в першодрукаря Івана Федорова теж було схоже оформлення Біблії. Рекордне Євангеліє знаходиться в Літературному музеї Уласа Самчука у Рівному, власне, як і всі креативні книги майстрині Олени Медведєвої.

Варто додати, що Олена Медведєва відома як авторка оригінальних книг, серед яких – мереживна, різьблена, вишита, солом’яна, шкіряна, бурштинова. Її колекція налічує десятки вишитих арт-буків. Це і чотири Євангелія, і твори Тараса Шевченка, Лесі Українки, Адама Міцкевича, Івана Франка, Ліни Костенко та інших відомих авторів. Майстриня створює як фоліанти, так і книжкові мініатюри.

This image has an empty alt attribute; its file name is 1-1.jpg
This image has an empty alt attribute; its file name is VRS-Eexpress-ADV2.jpg

Більше цікавих та корисних новин шукайте на сайті UADiaspora.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *