Шокуюче відкриття вчених: у деяких дітей є імунітет до СНІДу

Десята частина дітей мають схожу на мавпячу імунну систему, що допомагає зупинити розвиток СНІДу, повідомляє  BBC.

Дослідники проаналізували кров 170 дітей з ПАР, які мали ВІЛ, ніколи не проходили антиретровірусну терапію, але так і не захворіли на СНІД. Тести показали, що в кожному мілілітрі крові у них були десятки тисяч вірусів імунодефіциту людини. Зазвичай це призводить до надмірного збудження імунної системи людини, яка намагається боротися з інфекцією, або просто лишає людей тяжко хворими. Але у цьому випадку такого не сталося.

“Фактично, їхня імунна система ігнорує вірус, – розповідає ВВС один із дослідників, професор Філіп Голдер.  – Один із висновків цього дослідження полягає в тому, що ВІЛ-інфекція – це не стільки про ВІЛ, скільки про відповідь імунітету на нього”. Такий захист від СНІДу стосується лише дітей. Імунна система дорослих інша, бо вона, як правило, повністю віддається війні з вірусом. На жль, вона завжди закінчується поразкою для людини.

Щоправда, це не означає, що усі захищені від розвитку, адже  ВІЛ – діти з віком ризикують захворіти на СНІД.  Деякі з них – так, але є частина малюків, які залишаються без цієї хвороби.  За словами вчених, нове дослідження, імовірно, виявило “ранні ознаки коеволюції ВІЛ у людей”. Отримані науковцями результати можуть допомогти у розробці нової імунологічної терапії ВІЛ-інфекції.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *