Гарвард включив “Тіні забутих предків” обов’язковими для перегляду

Гарвардський університет включив “Тіні забутих предків” Сергія Параджанова в список обов’язкових для перегляду претендентам на кандидатську ступінь в кінознавстві, повідомляє IPress.

19199_315“Гарвардський університет включив дві стрічки Сергія Параджанова – “Тіні забутих предків” та “Колір граната” – в список обов’язкових для перегляду претендентам на кандидатську ступінь в кінознавстві”, – йдеться в повідомленні. Загальний список складається з 800 кращих в історії світового кіно художніх і документальних стрічок.

Нагадаємо, «Тіні забутих предків» – український художній фільм режисера Сергія Параджанова, відзнятий у 1964 році на Київській кіностудії художніх фільмів ім. О. Довженка, екранізація однойменної повісті Михайла Коцюбинського. Фільм отримав 39 міжнародних нагород, 28 призів на кінофестивалях (із них – 24 гран-прі) у двадцять одній країні. Параджанову надсилали свої вітання Фелліні, Антоніоні, Куросава, а польський режисер Анджей Вайда став перед Параджановим на коліна й поцілував руку, дякуючи за цей шедевр. Що ж до іншої стрічки під назвою «Колір граната», то це  поетична кінопритча Сергія Параджанова про вірменського поета Саят-Нова, знята у 1968 році на кіностудії «Арменфільм».

Сподобалась новина? Ставте “лайк” та шукайте ще більше корисної та цікавої інформації на нашій сторінці UAdiasporacom у Facebook.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *