У Держдепі США назвали невільними і несправедливими вибори у Білорусі

У Держдепі США назвали невільними і несправедливими вибори у Білорусі

Держсекретар США Майк Помпео назвав невільними і несправедливими вибори в Білорусії, закликавши уряд “утриматися від застосування сили”. Про це пише НВ UA.

«Ми закликаємо білоруський уряд поважати права всіх білорусів на участь у мирних зібраннях, утримуватися від застосування сили і звільнити незаконно затриманих. Ми рішуче засуджуємо насильство проти протестувальників і затримання прихильників опозиції, а також використання відключення інтернету для обмеження можливості білоруського народу обмінюватися інформацією щодо виборів і демонстрацій», — йдеться в публікації, опублікованій на сайті Держдепартаменту.

За словами Помпео, США «підтримують незалежність і суверенітет Білорусі» і прагнення білоруського народу до демократичного і процвітаючого майбутнього.

«Для досягнення цих цілей уряд Білорусі має на практиці довести свою відданість демократичним процесам і повазі прав людини», — йдеться в заяві.

Нагадаємо, що 9 серпня в Білорусі був основний день голосування на виборах президента країни. У ЦВК Білорусі стверджують, що перемогу здобув чинний президент Білорусі Олександр Лукашенко. За оновленими даними, в Центрвиборчкомі нарахували 80,08% голосів Лукашенку, Світлана Тіхановська ж нібито набрала 10,09% голосів.

Опозиція не згодна з оголошеними результатми, а також незалежні спостерігачі повідомили, що Світлана Тіхановська перемогла щонайменше на 85 виборчих дільницях. Масові протести в країні почались після закриття виборчих дільниць та перших даних екзитполів. Так, у Мінську та інших містах почалися зіткнення протестувальників з силовиками. Застосовувалися водомети, гумові кулі, сльозогінний газ і світлошумові гранати.

У МВС Білорусі підтвердили масові затримання на мітингах, але заперечують використання спецзасобів. Зокрема, там заявили, що по всій країні було затримало понад 3000 осіб.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *