Суд у США визнав водіїв UBER та Lyft не підрядниками, а найманими працівниками

Суд у США визнав водіїв UBER та Lyft не підрядниками, а найманими працівниками

Сервіси Uber та Lyft мають визнати водіїв, що використовують для перевезень у Каліфорнії їхніх додатки , своїми працівниками, а не підрядниками. Таке рішення днями прийняв суддя Верховного суду Сан-Франциско Ітан Шульман. Про це пише Політична критика з посиланням на CNN.

Постанову було прийнято після того, як у червні коаліція міських прокурорів на чолі з генеральним прокурором Каліфорнії Ксав’є Бесеррою звернулися до суду з вимогою заборонити компаніям і далі класифікувати своїх водіїв як незалежних підрядників, тоді як це порушує законодавство штату.

Закон, що вимагає від компаній, подібних до Uber та Lyft, визнати всіх, хто виконує для них роботу, своїми офіційними співробітниками, а не незалежними підрядниками, якщо їхня праця становить основну суть бізнесу, а компанія в той чи інший спосіб здійснює контроль за виконанням роботи, законодавці штату Каліфорнія прийняли у вересні минулого року. Запропонований демократкою Лореною Гонсалес закон тоді отримав 29 голосів «за» із 40 у Сенаті штату і вступив у дію з 1 січня цього року.

Ще восени представники Uber обіцяли, що будуть оскаржувати законність такої класифікації своїх водіїв у суді штату. Тепер же у компаній є 10 днів, щоб оскаржити нову ухвалу суду. І вони вже оголосили про готовність це зробити.

Так, офіційний представник Uber заявив, що компанія планує негайно подати апеляцію «від імені всіх водіїв Каліфорнії», переважна більшість яких, за словами речника, прагне «працювати незалежно». Рішення суду прокоментували і в Lyft. «Водії не хочуть бути співробітниками компанії, це не можна допустити, — прокоментував представник компанії. — Ми негайно оскаржимо цю постанову і продовжимо боротися за їхню незалежність. Зрештою, ми вважаємо, що це питання вирішать виборці Каліфорнії, і що вони стануть на бік водіїв».

До думки виборців штату Lyft апелює не просто так. Компанії так званої цифрової економіки також стоять за «громадянською законодавчою ініціативою»1 у штаті Каліфорнія, що має на меті зберегти за водіями сервісів статус незалежних підрядників, надавши їм лише деякі соціальні гарантії. За інформацією видання CNN, сервіси Uber, Lyft, a також сервіс доставки їжі DoorDash вже вклали у цю ініціативу близько 30 млн. доларів кожен. До цієї «боротьби» приєдналися також служби доставки Instacart та Postmates.

Час покаже, чи вийде у цифрових гігантів і цього разу відстояти для себе можливість і далі залишати своїх водіїв без повного набору соціальних гарантій, належного працівникам — таких як мінімальна заробітна плата, доплата за понаднормову роботу, оплачувані лікарняні та відпустки, а також страхування на випадок безробіття — покаже час.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *