17 Травня, 2024

Шість президентів України: хто вони і чим запам’ятались. “Маємо те, що маємо!”- Леонід Кравчук

Через кілька днів українці усього світу відзначатимуть День Незалежності України і UA Diaspora із посиланням на ВВС News Україна зібрала найцікавіші та найпоказовіші моменти з правління усіх шістьох президентів України. Отож сьогодні пригадуємо правління Леоніда Кравчука – першого президента України.

Леонід Кравчук (1991-1994)

Чим запам’ятався: Перший президент після проголошення незалежності.

У якості голови Верховної Ради вже у першому турі президентських виборів переміг тодішнього лідера “Народного руху”, дисидента та політв’язня В’ячеслава Чорновола. Леонід Кравчук набрав найбільше голосів серед усіх обраних президентів – аж 19,6 мільйона. Хоча у відсотках це тоді склало тільки 61,5%, що менше ніж 73% Володимира Зеленського. Для багатьох українців президент Кравчук та час його правління запам’ятався гіперінфляцією у 1992-му і 1993-му роках та економічною кризою перших років незалежності.

Перша леді: Леонід Кравчук жив з дружиною Антоніною, проте вона принципово не виконувала роль першої леді й не супроводжувала президента під час офіційних подорожей та зустрічей.

Найважливіші геополітичні рішення:  Як президент України 7-8 грудня 1991 року підписав Біловезьку угоду про ліквідацію СРСР та створення Співдружності незалежних держав (СНД). Також, 14 червня 1994 року вже наприкінці каденції Леонід Кравчук підписав велику Угоду про співробітництво та партнерство з ЄС, яка заклала основу європейської інтеграції України.

Меми та відомі цитати:  Найвідомішим мемом правління Кравчука, коли ще й слова такого не знали, стала “кравчучка”. Спеціальний візок для перевезення невеликих вантажів перекупниками рятував українців під час економічної кризи початку 90-х років. А його легендарна фраза “Маємо те, що маємо” стала найуживанішою констатацією непростого життя України 90-х років.

Хобі: Леонід Кравчук охоче розповідав про свої хобі – полювання та вареники. Раніше ще була лазня, але в останні роки він визнавав – здоров’я не дозволяє витримувати такі високі температури. Цікаво, що Кравчук намагався ходити на усі домашні матчі київського “Динамо”.

Варто зазначити, що Кравчук очолював країну найкоротнший термін серед українських президентів – всього 32 місяці. Найбільший в історії України шахтарський страйк 1993 року призвів до дочасних виборів президента, які відбулись влітку 1994 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *