В Україні на кургані розкопали сенсаційну знахідку, яка змінити історію

В Україні на кургані розкопали сенсаційну знахідку, яка змінити історію

На Мамай-Горі, що в Запорізькій області, археологи знайшли фрагменти амфори з грецької колонії Сіноп у кургані бронзової доби, яка змінює уявлення про життя у степу в III ст. до н. е. Про це повідомили археологи у Фейсбук.

Амфорі бракує багатьох частинок, а її горловина – розбита. Попри це дослідникам вдалося знайти клеймо, яке зазвичай містило ім’я майстра.

“В чому ж полягає сенсаційність цих знахідок? Пам’ятаєте, ми в школі вчили, що скіфів після IV ст. до н. е. в Причорномор’ї вже не було. Що з певних причин вони мігрували на південь до Криму та в інші землі. Цікавим є те, що попередні знахідки на Мамай-Горі підтверджували цю версію. Клеймо, яке давало найпізніше датування, належить або до 285 або до 305 р. до н. е. Після цього, на думку вчених, тут упродовж багатьох десятиліть була порожнеча. І от два невеличких фрагменти кераміки, віднайдених для науки племенем Мамай-Гори, фіксують повернення життя до нашого степу та відродження економіки, зокрема торгівлі з грецькими полісами вже в кінці III ст. до н. е”, – зазначають археологи.

Більше цікавих та корисних новин шукайте на сайті UADiaspora.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *