Танкер з українцем на чолі врятував 27 мігрантів

Танкер з українцем на чолі врятував 27 мігрантів

Український капітан Володимир Єрошкін, який керує данським танкером Maersk Etienne, місяць тому врятував 27 мігрантів з Лівії. Про це пише Українська служба BBC.

Маленький дерев’яний човен у Середземному морі танкер спершу протягом доби захищав від хвиль та вітру, а потім, зрештою, забрав на борт усіх пасажирів. Але судно не пристосоване для перевезення людей, там немає медичних працівників, умов та запасів, проте протягом місяця жодна країна ЄС не погодилась прийняти мігрантів. Ситуація з «Maersk Etienne» привернула увагу міжнародної спільноти та ЗМІ. На початку вересня Організація Об’єднаних Націй та Міжнародна організація з міграції закликали середземноморські країни негайно прийняти мігрантів.

«Судно “Maersk Etienne” виконало свої зобов’язання, але нині стало заручником дипломатичної гри про перекладання відповідальності з одного на іншого», — йшлося в заяві організацій. Річ у тім, що міжнародне право зобов’язує судна невідкладно допомагати людям, які опинилися в біді, а країни — зробити все можливе, аби врятовані якнайшвидше опинилися на березі.

Зрештою, 11 вересня 27 людей із танкера перевели в рятувальну шлюпку, якою керує гуманітарна організація Mediterranea. Уночі 12 вересня та прибула до італійської Сицилії. Як ідеться в заяві Mediterranea, мігранти перебувають у «серйозному психофізичному стані» після тривалого перебування на борту.

Нагадаємо, що капітаном танкера «Maersk Etienne» є 38-річний Володимир Єрошкін. Він родом з Одеси, а на данську компанію «Maersk» працює з 2011 року. За словами Єрошкіна, пережити той складний період йому допомагали рідні: «Моя старша донька дуже пишається мною, мій вчинок вразив її. Вона зовсім юна — їй 15 років». Капітан запевняв: коли щось подібне трапиться знову, танкер під його командуванням прийде на допомогу. Після висадки мігрантів на італійському березі компанія «Maersk» заявила, що Єрошкін та решта екіпажу танкера «гідно виконали свій обов’язок на морі» і що вона «пишається і вкрай удячна за їхні зусилля».

Більше цікавих та корисних новин шукайте на сайті UADiaspora.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *