17 Травня, 2024

Опубліковано цьогорічний рейтинг найбагатших українців

Найбагатшим українцем визнано власника групи SCM Ріната Ахметова, про це йдеться в матеріалі, який щорічно публікує видання Фокус.

Статок Ахметова оцінено в $ 7,3 млрд. “у сферу його інтересів входять різні напрямки, хоча ключові дивіденди він отримує як власник великих активів в енергетиці та металургії. На другому місці розташувався власник компанії Інтерпайп Віктор Пінчук з капіталом в $2,4 млрд. Підкреслюється, що хоча Пінчук все частіше з’являється в медіа як бізнесмен, що розпродає активи (у банківській і газовидобувній сферах), його металургійний і трубний бізнес залишається прибутковим. Третє місце займає власник Group DF “австрійський ув’язнений” Дмитро Фірташ з $1,8 млрд. Його назвали успішним бізнесменом в хімічній промисловості, а виробництво мінеральних добрив — один з його ключових бізнесів.

Четверте місце у власника групи Смарт Холдинг, народного депутата Вадима Новинського. Його статки оцінили в $1,5 млрд. Компанії народного депутата Вадима Новинського працюють у багатьох галузях – від фінансів і нерухомості до видобутку корисних копалин. Один з ключових активів – холдинг Метінвест, де з часткою 25% він виступає партнером Ріната Ахметова.

П’яте місце у власника компанії Roshen, екс-президента Петра Порошенко з $1,3 млрд. Як і раніше, основний дохід Порошенка пов’язаний з корпорацією Roshen. Його кондитерськими активами з 2014 року займався траст в управлінні інвестиційного банку Rothschild, але в 2019 році власником став старший син Порошенка, Олексій. На шостому місці подружжя Олександр і Галина Гереги, у яких знайшлося $1,2 млрд. Вони продовжують будувати бізнес-імперію – паралельно з розвитком мереж будівельних гіпермаркетів Епіцентр і Нова лінія інвестують в агроактиви.

Сьоме місце дісталося нардепу, куму президента РФ Володимира Путіна і співвласнику низки обленерго Віктору Медведчуку з $1,2 млрд. Повідомляється, що ряд російських, а також офшорних фірм оформлених на дружину Медведчука Оксану Марченко. На восьмому місці співвласник групи Приват Ігор Коломойський, у якого нарахували $1,2 млрд. Дев’яте місце у співвласника групи Приват Геннадія Боголюбова з $ 984 млн. “Основні дивіденди бізнесмен отримує від нафтогазових активів”, – уточнюють укладачі рейтингу. Замикає десятку українських багатіїв співвласник Fozzy Group Володимир Костельман з $856 млн.

“Вихід з економічної кризи багато в чому залежить від того, яку політику будує держава щодо бізнесу. У тому числі активів найбагатших українців, порахувати які хоч і важко, але можливо”, – сказано в матеріалі. Журналісти також підкреслили, що готуючи матеріал в 2020 році застосували нову методику оцінки статків при складанні рейтингу.

Більше цікавих та корисних новин шукайте на сайті UADiaspora.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *