21 Травня, 2024

В Україні з’явиться рейтинг «шкідливих» блогерів, які поширюють фейки про COVID-19

Засновниця ініціативи «Як не стати овочем» Оксана Мороз запропонувала створити рейтинг блогерів, які можуть давати шкідливі поради щодо лікування та охорони здоров’я. Про це вона повідомила на своїй сторінці в Facebook та попросила поділитися інформацією.

Експертка шукає блогерів з великою аудиторією, які дають поради з недоказової медицини та заперечують існування коронавірусу. “Є ідея створити рейтинг шкідливих блогерів. Для початку тих, які заперечують COVID-19. Закликають не носити маски, лікуватися настоями з кори молодого дуба і так далі і тому подібне.Знаєте таких? Накидайте, будь-ласка, в коментарі тих у кого велика аудиторія в Facebook / Instagram / YouTube. Проаналізую і сформую рейтинг найбільш шкідливих. Як по суті, так і по впливу на аудиторію. Країна повинна знати своїх хероїв”, – написала вона.

В одному із інтерв’ю Оксана Мороз пояснила, що поштовхом для створення такого рейтингу стало засилля фейкової інформації про пандемію. «Вже минуло багато місяців від початку пандемії, а фейків і шкідливої інформації всеодно багато. Якщо спочатку це було зрозуміло, адже ніхто не знав нічого про це хворобу, то тепер з’явилась перевірена інформація. Однак не зважаючи на це, деякі блогери і далі поширюють фейки, які можуть бути не лише небезпечними, але й смертельними», – розповіла вона виданню MediaSapiens.

У планах Оксани Мороз – розробити методологію визначення «шкідливих» блогерів, яку потім можна буде транслювати на інші сфери. Це стратегічна ціль проєкту. Тактична ціль – попередити людей про небезпечний контент. За підрахунками Оксани Мороз, перший рейтинг буде готовий на середину листопада.

Нагадаємо, що за результатами дослідження рівня інформаційної гігієни українців у Facebook 54% користувачів Facebook публікують фейки та маніпуляції. Дане дослідження було проведене кілька місяців тому ініціативою «Як не стати овочем». 

Більше цікавих та корисних новин шукайте на сайті UADiaspora.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *