Науковці виявили 13 мільйонів генетичних варіантів у українців

Науковці виявили 13 мільйонів генетичних варіантів у українців

Група вчених, що вивчала український геном, виявила 13 мільйонів генетичних варіантів і довела, що на генетичній карті Європи українці лежать окремо. Про це повідомив Укрінформ український генетик Тарас Олексик.

“Ми науково довели, виявивши у дослідженні генетичного різноманіття українців 13 мільйонів генетичних варіантів, майже 500 тисяч із яких раніше були абсолютно нові й ніким не задокументовані, що на генетичній карті Європи українці лежать окремо” – сказав Олексик.

This image has an empty alt attribute; its file name is GoldenHandSalon-1_H.gif

За його словами, цими даними зможуть зайнятися інші науковці з різних сфер — від біології та медицини людини до історії та археології та зробити нові відкриття.

Олексик також повідомив, що досі Україна, найбільша країна в Європі, не була пріоритетною для вчених щодо генетичних досліджень. Разом із тим, це відкриття генетичної різноманітності дуже корисне. “Тобто, для фармкомпаній ми приблизно такі, як французи, але на 20% інакші… Тому й ліки для нас потрібні “на 20% інакші”. Досі було несправедливістю для нашого народу, бо в інших регіонах світу медицина йде вперед і базується на даних генетичних досліджень, а у нас не було з чим працювати. От зараз є”, – пояснив генетик.

Варто додати, що дослідження проводилося 28 вченими з усього світу на генетичному матеріалі, який зібрали від сотні українців. Умовою участі в дослідженні було проживання на території України та наявність предків у третьому коліні. Дані дослідження були презентовані у січні в Ужгородському національному університеті, вони є відкритими, даними можуть користуватися вчені з усього світу.

This image has an empty alt attribute; its file name is VRS-Eexpress-ADV2.jpg
This image has an empty alt attribute; its file name is 1-1.jpg

Більше цікавих та корисних новин шукайте на сайті UADiaspora.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *