Для українських школярів розробили спеціальне меню

Для українських школярів розробили спеціальне меню

This image has an empty alt attribute; its file name is East-Market-And-Resteurant.gif

З 1 вересня цього року українські школярі будуть харчуватися за новими стандартами у столових своїх навчальних закладів. Про це повідомляється на сайті  Держпродспоживслужби України.

This image has an empty alt attribute; its file name is Rotex.gif

У новому меню обмежено кількість солі та цукру, жирів рослинного і тваринного походження, соків, зменшено споживання хліба і картоплі, збільшено споживання молока та кисломолочних продуктів, м’яса, риби, круп та бобових. Таким чином, нові чотирьохтижневі меню включають різноманітний раціон – страви повторюватимуться раз на 2 місяці, а не кожні 2 тижні, збалансоване та корисне харчування (зменшено споживання хліба та врегульована калорійність страв).

This image has an empty alt attribute; its file name is GBExpressInc.gif

Крім того, їжа готуватиметься за 160 рецептами, серед яких традиційні українські страви – банош, шпундра, вертута, полтавський борщ, товчанка тощо, популярні страви світової кухні – пастуший пиріг, сінабон з корицею, чилі кон карне, лобіо та інші, а також безглютенові позиції – банановий бісквіт, булочка з корицею, печиво горіхове, млинці. Водночас на шкільному столі буде присутній різноманітний вибір каш (крім рисової, гречаної та вівсяної у меню додали булгур, пшоняну крупу, сочевицю та кускус).

Варто додати, що за останні шість місяців Держпродспоживслужба провела 1 445 перевірок безпечності шкільного харчування, в результаті чого було вилучено понад 3 182 кг небезпечних харчових продуктів, що втричі більше, ніж за аналогічний період минулого року.

This image has an empty alt attribute; its file name is 1-1.jpg
This image has an empty alt attribute; its file name is VRS-Eexpress-ADV2.jpg

Більше цікавих та корисних новин шукайте на сайті UADiaspora.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *