Журналісти України отримали спеціальну відзнаку Пулітцерівської премії

Журналісти України отримали спеціальну відзнаку Пулітцерівської премії

Журналістів України нагородили спеціальною відзнакою Пулітцерівської премії, привітавши їх за «мужність, витримку та відданість правдивому репортажу», які українські професіонали проявили після російського вторгнення. Про це пише The Guardian.

«Рада Пулітцерівської премії із задоволенням присуджує українським журналістам особливу відзнаку за їхню мужність, витримку та відданість правдивому висвітленню під час безжального вторгнення Росії в Україну та пропагандистської війни всередині Росії», – сказала адміністратор премії Марджорі Міллер.

Рада Пулітцера заявила: «Незважаючи на бомбардування, викрадення, окупацію і навіть смерть у своїх рядах, вони наполегливо намагалися надати точне уявлення про жахливу реальність, віддаючи честь Україні та журналістам усього світу».

За даними Комітету захисту журналістів, щонайменше сім журналістів, у тому числі троє з України, були вбиті після вторгнення російських військ 24 лютого.

Серед них була Віра Гирич, репортер Радіо Свобода, яка загинула після того, як російська ракета влучила в її житловий будинок у Києві 29 квітня.

4 травня український телерепортер Олександр Махов, який приєднався до збройних сил країни, був убитий під час бою з російськими силами в Ізюмі.

У 2021 році Пулітцерівська премія нагородила особливою відзнакою репортерів в Афганістані, які повідомляли про вплив років війни на країну та її жителів.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *