У Києві 10-річна чемпіонка світу з шашок зібрала десятки тисяч гривень для ЗСУ

У Києві 10-річна чемпіонка світу з шашок зібрала десятки тисяч гривень для ЗСУ

Валерія Єжова придумала, як допомогти Збройним силам України. Дівчинка пропонує людям на вулиці зіграти з нею в шашки за благодійний внесок, який вона потім відправляє військовим, пише Rubryka.

Лєра грає біля власного будинку, неподалік від супермаркету. Там завжди людно, люди охоче допомагають і грають з юною гравчинею у шашки. Дівчинка грає чотири роки.

«Зараз навчаюся в Київському Палаці дітей та юнацтва. У мене перший дорослий розряд. Я вже грала на чемпіонатах світу та Європи і три роки поспіль вигравала чемпіонат Києва. А ще я чемпіонка світу серед дітей до десяти років. Чемпіонат проходив минулого року в Туреччині», – розповідає дівчинка. Зараз вона набирає очки, щоб стати кандидатом у майстри спорту.

Сьогодні Збройним Силам України допомагають усі: і дорослі, і діти. І якщо дорослі жертвують і є волонтерами, діти мають бути більш винахідливими у своїх способах допомоги. Хтось продає свої іграшки, хтось жертвує гроші на день народження армії, а хтось грає на скрипці чи віддає заощадження на омріяні гаджети. Лєра вирішила допомогти і зайнятися тим, що вміє найкраще — грати в шашки.

«Я хотіла допомогти нашій армії, і ми з мамою почали думати, як і що ми можемо зробити. І ми вирішили, що я непогано граю в шашки, то треба робити це так. Сьогодні я граю вчетверте, за три дні я зібрала понад 6 тисяч гривень. Багато людей просто дають гроші, щоб допомогти, не граючи. Але багато хто грає ще й у шашки, тому що це цікаво. Я виграла усі ігри», – каже Лєра.

Фото з дівчинкою опублікував відомий волонтер, шоумен Сергій Притула.

Цього року Чемпіонат України з шашок серед дітей вікової категорії Лєри мав відбутися 2 березня. Через війну його скасували. Зараз родина думає про майбутній чемпіонат Європи, але ще не знають, поїдуть чи ні – дорога довга і дорога. Зараз Лера грає, допомагаючи Збройним Силам України. Але водночас, за словами її мами, це ще й хороші тренування, і досвід, і ігрова практика. Один із благодійних фондів уже запропонував зробити таку практику зручнішою: привезли стіл та стільці.

Позакласні заняття, спілкування з однолітками, розвиток захоплень – це те, що особливо потрібно дітям зараз, під час повномасштабної війни, коли їхнє дитинство кардинально змінилося. А Лєра Єжова доводить, що кожен може займатися улюбленою справою і допомагати Збройним Силам навіть у десять років.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *