Чому Каліфорнійска система пенсійного забезпечення досі зберігає інвестиції в Росії

Чому Каліфорнійска система пенсійного забезпечення досі зберігає інвестиції в Росії

Законодавці Каліфорнії звернулися до двох гігантських пенсійних систем штату, щоб покарати Росію, коли ця країна вторглася в Україну в лютому, та закликаючи фонди продати російські холдинги. Про це нагадує SacBee.

Через п’ять місяців Каліфорнійська система пенсійного забезпечення державних службовців (CalPERS) все ще зберігає всі свої державні та приватні інвестиції в Росії. Згідно з даними, які система надала минулого тижня, вартість інвестицій на початку вторгнення становила 765 мільйонів доларів, зараз їх оцінюють менше ніж у 195 мільйонів доларів.

Росія закрила свій фондовий ринок 25 лютого, наступного дня після вторгнення, унеможлививши міжнародним інвесторам продавати там публічні акції. Можливо, можна буде продати приватні холдинги, такі як частка CalPERS у гігантському московському торговому центрі, але пенсійній системі важко знайти покупців, сказала генеральний директор Марсі Фрост у заяві, надісланій електронною поштою.

Коли Росія вторглася, заклики до CalPERS відмовитися від активів відродили стару дискусію: чи повинна пенсійна система використовувати свій портфель у розмірі 450 мільярдів доларів, щоб висловити моральну чи політичну позицію щодо світових подій, чи вона має зосередитися виключно на прибутках від інвестицій?

Адміністративна рада CalPERS не вжила офіційних дій щодо вилучення з Росії та виступила проти пропозиції Сенату штату, яка мала б наказати їй це зробити. Але навіть якби система погодилася відмовитися, сумнівно, що холдинги могли б бути продані.

Майже всі 33 державні пенсійні системи США, які прийняли офіційну політику вилучення, зараз перебувають у тій самій ситуації, що й головний пенсійний фонд Каліфорнії. Єдиний виняток – Пенсійна система вчителів Кентуккі, яка продала свої акції російського Сбербанку до того, як країна припинила операції.

Губернатор Гевін Ньюсом закликав CalPERS і CalSTRS використовувати глобальний інвестиційний портфель Каліфорнії, щоб покарати Росію, в листі від 28 лютого, через три дні після того, як Росія закрила свої фондові ринки.

Директор Інституту рівності Ентоні Рандаццо сказав, що глобальні ринкові наслідки російської війни в Україні, швидше за все, вдарять по пенсійним портфоліо США більше, ніж будь-які рішення щодо того, що робити з інвестиціями в країні.

«Загальна сума доларів у країні невелика, — сказав Рандаццо. — Ми не бачимо, що вилучення російських інвестицій або збитки від прямих інвестицій у Росії матимуть суттєвий вплив на державні та місцеві пенсійні фонди».

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *