Українська кіноакадемія та Netflix запустили гранти для вітчизняних кінематографістів

Українська кіноакадемія та Netflix запустили гранти для вітчизняних кінематографістів

Українська кіноакадемія та Дім Європи за підтримки Netflix започаткували знакову пару ініціатив, спрямованих на допомогу українським креативним особам, які постраждали або були переміщені через війну, пише Deadline.

Обидві вже запустилися та орієнтовані на українських креативників, які живуть де завгодно, багато з яких переселені, оскільки війна йде вже шостий місяць.

Програма Української кіноакадемії надасть 48 грантів на розробку сценаріїв у розмірі 15 000 доларів США для творчих команд із двох осіб, до складу яких входять сценаристи та продюсери. Також заплановані ексклюзивні сесії з експертами галузі.

Заявки розглядатиме команда відомих українських експертів, до складу якої входять Наталія Стрибук (продюсер), Олеся Лук’яненко (креативний продюсер) та Сергій Зленко (Національний представник України в Eurimages).

Дім Європи надасть 100 стипендій по 1000 євро (це 1011 доларів на 28.07) творцям усіх рівнів. Команда об’єдналася з Netflix, яка забезпечить освіту з питань створення фільмів, пост-продакшну та пітчингу.

Ці дві програми забезпечуватимуть фінансову підтримку та доступ до знань і експертів для українських кінематографістів на всіх рівнях їхньої кар’єри. Кандидати, які відповідають вимогам, можуть подавати заявки на сайтах House of Europe та Ukrainian Film Academy з 28 липня.

Крістіан Даймер, який керує програмою «Дім Європи», сказав, що українські кінематографісти «постраждали від війни в найбільш важливих питаннях їхнього життя – і все ж вони залишаються кінематографістами, сповненими ідей та професійних навичок, які світ повинен побачити зараз більше, ніж будь-коли».

Цей крок відбувся через кілька місяців після запуску Ukrainian Content Club, ініціативи під наглядом FILM.UA, розміром у 20 мільйонів доларів, для якої глобальні гіганти, такі як BBC і Netflix, попередньо купують або спільно виробляють український контент.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *