РФ звинуватила Україну у знищенні власних полонених громадян зброєю від США

РФ звинуватила Україну у знищенні власних полонених громадян зброєю від США

Міністерство оборони Росії в п’ятницю заявило, що щонайменше 40 українських військовополонених були вбиті після того, як надані США високомобільні артилерійські реактивні системи (HIMARS) начебто були використані Збройними силами України для удару по окупованій території на Донбасі та вразили російський слідчий ізолятор. Про це пише Yahoo.

Представник української оборони спростував ці звинувачення та сказав Fox News Digital, що це була «жорстока страта військовополонених» з боку Росії. Цей представник сказав, що у них є «99-відсоткова впевненість, що це був російський удар».

У Міноборони Росії заявили, що близько 75 українських військових також отримали поранення внаслідок ракетного обстрілу «СІЗО в районі населеного пункту Оленівка, де утримуються українські військовополонені, зокрема бійці батальйону „Азов“.» Вісім співробітників СІЗО нібито отримали «поранення різного ступеня тяжкості».

Лідер підтримуваних Росією сепаратистів Деніс Пушилін повідомив Інтерфаксу, що центр ув’язнення розташований у прифронтовому місті Оленівка, і в ньому перебувають понад 190 затриманих.

Збройні сили України оприлюднили заяву, в якій стверджували, що Росія цілеспрямовано завдала ударів по слідчому ізолятору з наміром приховати «тортури полонених і розстріли, які там проводилися», а також поширити пропаганду, звинувативши Україну у скоєнні «воєнних злочинів».

«За словами командувача ракетних військ і артилерії Командування Сухопутних військ Збройних Сил України, ЗСУ не завдавали ракетно-артилерійських ударів в районі населеного пункту Оленівка», — йдеться в повідомленні.

У Генштабі Збройних сил заявили, що завдяки високоточній зброї, наданій західними союзниками, українська артилерія здатна наносити «винятково точні удари».

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *