Члени Палати представників зробили крок до визначення РФ спонсором тероризму

Члени Палати представників зробили крок до визначення РФ спонсором тероризму

П’ять членів Палати представників неминуче внесуть до розгляду законопроект, який офіційно визначить Росію державою-спонсором тероризму, поставивши їх і Конгрес на курс зіткнення з держсекретарем, який стверджує, що тільки він може це зробити, пише Politico.

У законопроекті, спільно очолюваному Тедом Лью, Джо Вілсоном, Джаредом Голденом, Адамом Кінзінгером і Томом Маліновські, йдеться, що «Російська Федерація буде вважатися країною, уряд якої неодноразово надавав підтримку актам міжнародного тероризму».

Якщо законопроект отримає підтримку від обидвох палат, президент Байден буде змушений підписати його як закон. І якщо він це зробить, країна президента Росії Володимира Путіна приєднається до ганебного списку, до якого входять Північна Корея, Сирія, Куба та Іран.

Цей захід було введено після того, як минулого тижня спікер Ненсі Пелосі попередила держсекретаря Ентоні Блінкена, що Конгрес зробить це сам, якщо він не назве Росію терористичною державою за дії під час вторгнення в Україну.

Ця спроба є найагресивнішою з усіх законодавців щодо проблеми ярлика тероризму.

У середу ввечері Сенат одноголосно ухвалив необов’язкову резолюцію, яка не стосується нового законопроекту Палати представників. Захід Сенату під керівництвом сенаторів Ліндсі Грема і Річарда Блюменталя просто закликає Блінкена зробити це призначення. Це тактика тиску.

Але обидва сенатори, які подарували копію резолюції Володимиру Зеленському в Києві на початку цього місяця, назвали це сьогодні важливою перемогою, оскільки, принаймні, Блінкен знає позицію Сенату в цьому питанні.

Якщо Блінкен визнає Росію державу-спонсором тероризму, це матиме значні наслідки для РФ, включаючи вторинні санкції щодо організацій, які ведуть бізнес з країною. Це також дозволить подавати на Росію в судах США.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *