17 Травня, 2024

США скоротять час очікування дозволу на роботу для українських біженців

Федеральний уряд оприлюднив повідомлення, яке передвіщає потенційно значне покращення для українських біженців, — скорочення очікування дозволу на роботу на місяці. Про це пише Inquirer.

Замість нинішньої затримки від восьми до десяти місяців, через яку новоприбулим важко платити за їжу та житло, очікування може скоротитися до трьох місяців, за словами людей, знайомих зі зміною.

Національна некомерційна організація Welcome.US, створена для прийому біженців, повідомила своїм членам і партнерам в електронному листі, що заявки на роботу можуть бути затверджені всього за шість тижнів.

Через непрацездатність новоприбулі псують відносини з родичами, які не очікували, що їх доведеться утримувати так довго. Також вони не можуть надсилати гроші на допомогу сім’ям у зоні бойових дій. Це також утримує працівників подалі від роботодавців, які відчайдушно прагнуть найняти їх, і позбавляє місцеві, державні та федеральні органи влади податкових надходжень.

Служба громадянства та імміграції США (USCIS), яка обробляє заявки на отримання дозволу на роботу, не згадала про скорочення часу очікування у своєму повідомленні. Натомість агентство просто заявило, що воно «застосовує технологічні рішення та ефективність для скорочення часу обробки».

По суті, агентство дозволить людям, яких прийнято до Сполучених Штатів за певною категорією, подати заявку на дозвіл на працевлаштування онлайн. Раніше це було можливо лише поштою.

Кожен, хто відповідає вимогам, зможе подати заявку онлайн. Для цього треба відвідати my.uscis.gov і створити безкоштовний обліковий запис.

Отримання дозволу на роботу коштує 410 доларів, що доволі дорого, особливо, якщо сім’ї подають заявку з двох або трьох членів. Заявники, які хочуть отримати звільнення від сплати збору, повинні продовжувати подавати документи поштою.

З березня по червень до США прибула понад 71 тисяча українців, а минулого місяця ще 23 тисячі отримали дозвіл на поїздку до США.

Небагато з прибулих отримали дозвіл на роботу в той час, коли в США 11,3 мільйона вакансій і 5,9 мільйона безробітних, тобто кількість доступних вакансій майже вдвічі перевищує кількість людей, які їх можуть заповнити.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *