У Криму вибухнули склади на російській авіабазі: як це пояснили в Україні та РФ

У Криму вибухнули склади на російській авіабазі: як це пояснили в Україні та РФ

У вівторок на російській авіабазі поблизу морських курортів на анексованому Кримському півострові прогриміли вибухи, які Москва пояснює детонуванням на складах для боєприпасів. Про це пише US News.

Місцеві очевидці розповіли Reuters, що близько 15:20 за місцевим часом чули щонайменше 12 вибухів з авіабази Саки поблизу Новофедорівки на західному узбережжі Криму. Вони описали останній вибух приблизно через 30 хвилин як найгучніший.

До цього Крим уникав інтенсивних бомбардувань і артилерійських боїв, які точилися в інших районах східної та південної України з 24 лютого, коли президент Володимир Путін наказав ввести російські збройні сили в Україну, включно з військовою частиною, розташованою на півострові.

Міністерство оборони Росії заявило, що вибух спричинив «підрив кількох складів авіаційних боєприпасів», повідомляють російські інформаційні агентства, але постраждалих немає. Голова «міністерства охорони здоров’я» Криму повідомив, що постраждали п’ятеро людей, у тому числі одна дитина.

Російський «губернатор» Криму Сергій Аксьонов опублікував у своєму Telegram-каналі відео з близькості до бази. Він сказав, що навколо місця було встановлено п’ятикілометрову зону відчуження, а місцева «влада» спостерігає за пожежами.

У Міноборони РФ заявили, що ніякого нападу не було, а авіатехніка не постраждала. У Москві заявили, що вживаються подальші заходи для встановлення причин.

А ось, як на це відреагували у Міністерстві оборони України:

«Щодо пожежі на території аеродрому «Саки» в районі населеного пункту Новофедорівка у тимчасово окупованому росією Криму.

Міноборони України не може встановити причину займання, однак вкотре нагадує про правила пожежної безпеки та заборону куріння у невстановлених місцях.

Факт пожежі може бути використаний країною-терористом в інформаційній війні. Не виключаємо, що окупанти «випадково» знайдуть якісь характерні «шеврон», «візитівку» чи навіть «ДНК».

Принагідно звертаємо увагу, що одяг з бавовни дуже гігієнічний.

Зберігайте спокій та вірте Збройним Силам України!»

Натяк на бавовну тут пов’язаний з тим, що російські ЗМІ, кажучі про вибухи на своїй території, нерідко використовують слово “хлопОк”. Українці, іронізуючи з них, кажуть “бавовна”, тобто “хлОпок”. Це стало предметом жартів (Ред.)

База розташована неподалік від морських курортів Новофедорівка та Саки, але російська туристична асоціація АТОС заявила, що вони, схоже, не постраждали від вибухів. Тим не менш, місцеві жителі повідомили про затори на дорогах, що ведуть від узбережжя.

Новофедорівка та Саки розташовані приблизно за 50 км (30 миль) на північ від порту Севастополя, де базується Чорноморський флот Росії, який Москва орендувала в України протягом десятиліть, перш ніж захопити та анексувати весь півострів від України в 2014 році, що більшість інших країн не визнала.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *