21 Травня, 2024

Кожен другий росіянин підтримує продовження війни проти України: опитування

Кожен другий (52%) росіянин виступає за продовження війни проти України, тоді як кожен третій (38%) респондент – за перехід до мирних переговорів з Україною, свідчать дані нового опитування соціологічного агентства «Російське поле». Про це пише Intellinews.

Автори дослідження зазначають, що за період з середини березня до кінця липня співвідношення прихильників і противників так званої “спецоперації” (нижче пояснімо це формулювання – Ред.) практично не змінилося: зараз її підтримують 69% респондентів, протилежної думки – 23%, а ще 8% утруднилися або відмовилися відповісти.

Опитування також показало, що 65% росіян підтримали б мирний договір з Україною, якби про нього оголосив президент Володимир Путін. Водночас 60% підтримали б новий наступ на Київ, якби Путін так вирішив.

На думку 30% респондентів, “спецоперація” в Україні триватиме більше року, 18% вважають, що бойові дії припиняться протягом року і 20% респондентів сподіваються на їх завершення протягом півроку. Лише 13% опитаних вважають, що бойові дії припинять протягом одного-трьох місяців.

Трохи менше двох третин (62%) росіян впевнені, що “спецоперація” є “безумовно” чи “швидше” успішною, п’ята частина (19%) дотримується протилежної думки, стільки ж не змогли відповісти.

Крім того, в суспільстві є вкорінена установка, що «влада краще знає, ми маленькі люди», а «маленька людина» не дуже розбирається в поточній політиці і не хоче цього робити, вважають автори звіту.

Автори дослідження попередили, що його результати можуть не відображати реальної ситуації, оскільки серед росіян існує страх перед розмовами про війну.

Називати війну війною зараз заборонено в Росії і може призвести до тривалого ув’язнення, саме тому там використовують термін “спецоперація”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *