Українські студенти в Каліфорнії організували телемедичну допомогу для тих, хто живе у гарячих точках України

Українські студенти в Каліфорнії організували телемедичну допомогу для тих, хто живе у гарячих точках України

Доктор Флоренс Тірі живе і працює лікарем загальної практики в Пало-Альто, Каліфорнія. Останні кілька тижнів вона надає безкоштовні медичні онлайн-консультації українцям, що живуть на передовій війни Росії проти України або поблизу неї. Про це розповідає Voanews.

«Я розмовляю з дітьми, з людьми похилого віку та дорослими, а також зі студентами, це в основному таке (питання): «що я можу робити, якщо в мене немає ліків?», тому що це дуже велика проблема — вони не можуть знайти ліки, якими вони користувалися, тому я намагаюся лікувати їх без ліків,» – каже доктор Тірі.

Тірі бере участь у проекті TeleHelpUkraine, організованому українськими студентами та викладачами Стенфордського університету. Завдяки програмі лікарі в США пропонують безкоштовні онлайн-консультації українцям як в Україні, так і в Польщі.

Соломія Савчук з Івано-Франківської області, вона студентка Стенфордського університету та виконавчий директор проекту TeleHelpUkraine.

«Є багато американських лікарів, дуже досвідчених, які не можуть полетіти в Польщу чи Україну і допомогти тут біженцям, але вони мають кілька годин на тиждень як волонтери та надають безкоштовні онлайн-консультації чи психологічну підтримку українцям, які не можуть зв’язуватися зі своїми звичайними лікарями в Україні», – каже Савчук.

TeleHelpUkraine працює з широким колом лікарів, від лікарів загальної практики до психологів і психіатрів. З часом до них приєдналося більше спеціалістів. Зараз у списку є кардіологи, неврологи, дерматологи, ендокринологи та інші. TeleHelp націлений на людей на лінії фронту або поблизу них та в інших важко постраждалих районах, де лікарні та ліки обмежені.

«Якщо в людини є хронічне захворювання, або закінчилися ліки, і їй потрібно почати приймати новий препарат, або, можливо, їй потрібна консультація лікаря. Можливо, її дитина захворіла. Тоді вона може до нас звернутися», – сказала Савчук.

Багато українців потребують психологічної підтримки. TeleHelpUkraine має волонтерів-психологів. Вони кажуть, що молоді особливо потрібна підтримка та знання, що вони можуть відновити своє життя та країну.

«…Багато депресії, тривоги, багато з них відчуває щось на кшталт провини вцілілих, або, наприклад, багато хто з них хоче допомогти і відчуває, що робить недостатньо. Війна загострила багато проблем, які були у людей раніше», – каже психолог Анаїда Атасунцева.

У проекті беруть участь понад 60 волонтерів і 75 психологів за допомогою сертифікованих перекладачів.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *