США підтримують створення демілітаризованої зони навколо ЗАЕС в Україні

США підтримують створення демілітаризованої зони навколо ЗАЕС в Україні

Сполучені Штати підтримують заклики створити «демілітаризовану зону» навколо Запорізької АЕС в Україні, заявив у четвер речник Держдепартаменту США. Про це пише CNN.

«Бої біля атомної станції є небезпечними та безвідповідальними – і ми продовжуємо закликати Росію припинити всі військові операції на українських ядерних об’єктах або поблизу них і повернути Україні повний контроль, а також підтримуємо заклики України створити демілітаризовану зону навколо атомної електростанції», – йдеться в заяві речника.

Росію звинувачують у використанні ЗАЕС як військової бази. Минулого тижня держсекретар США Ентоні Блінкен процитував повідомлення про те, що «Росія використовує цю станцію як еквівалент живого щита, але ядерного щита в тому сенсі, що вона веде вогонь по українцях з довкола станції».

«І, звісно, українці не можуть і не будуть стріляти у відповідь, щоб не сталася жахлива аварія на ЗАЕС. Тому це верх безвідповідальності», – сказав він.

У четвер президент України Володимир Зеленський заявив, що Росія максимізує ризик ядерної катастрофи на об’єкті, а Генсек ООН Гутерріш заявив, що «серйозно стурбований ситуацією».

«Ми повинні чітко розуміти, що будь-яка потенційна шкода ЗАЕС чи будь-яким іншим ядерним об’єктам в Україні чи будь-де ще може призвести до катастрофічних наслідків не лише для найближчих околиць, але й для регіону та за його межами», – сказав Антоніу Гутерріш у заяві.

У середу міністри закордонних справ G7 у спільній заяві вимагали, щоб «Росія негайно повернула повний контроль над ЗАЕС, а також усіма ядерними об’єктами в межах міжнародно визнаних кордонів України їх законній суверенній власниці, Україні, щоб забезпечити їх безпеку і безпечні операції в них».

«Ми як і раніше глибоко стурбовані серйозною загрозою, яку захоплення українських ядерних об’єктів та інші дії російських збройних сил становлять для безпеки цих об’єктів, значно підвищуючи ризик ядерної аварії чи інциденту та створюючи загрозу для населення України, сусідніх держав та міжнародних співтовариств», – заявили вони.

Рівень радіації на найбільшій в Європі атомній електростанції знаходиться в межах норми, незважаючи на поновлені обстріли на території, повідомила в четвер НАЕК Енергоатом України.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *