18 Травня, 2024

У Києві влаштували незвичайний парад до Дня Незалежності України

Святкування Дня незалежності України цього року не матиме звичайної урочистості, адже Росія продовжує війну, пише NPR.

24 серпня відзначається день, коли в 1991 році український парламент пообіцяв відокремитися від Радянського Союзу. Цього року 24 серпня також виповниться шість місяців з початку війни.

Мабуть, найяскравіший відхід від минулих свят пов’язаний з парадом, який відбувається на Крещатику. Замість заходів у радянському стилі українські військові вистилають маршрут обпаленими конструкціями російської військової техніки.

Тисячі людей вийшли на головну вулицю міста, коли туди привезли цей вантаж. Діти гралися на стволах гармат, а друзі робили селфі перед БТРами. Іржа вкрила броню, де люди викарбували графіті на зразок «помста за Маріуполь» або «за Миколаїв», чи слово «вбивці».

Українська влада застерігає мирних жителів від скупчень у великих містах напередодні свята.

«Росія може спробувати зробити щось особливо гидке, щось особливо жорстоке», – сказав Зеленський під час суботнього вечірнього звернення.

Михайло Подоляк, старший радник в офісі Зеленського, заявив, що Росія здатна на все, щоб зробити український народ нещасним.

«Ви пам’ятаєте, вони сказали, що пройдуть маршем у центрі Києва протягом трьох днів після вторгнення. Ось ми через півроку продемонстрували, наскільки слабка Росія порівняно з Україною. Тому вони захочуть свою компенсацію», – сказав Подоляк.

У Міністерстві культури України підтвердили, що масові заходи з нагоди свята проводитися не будуть. Чинний воєнний стан забороняє масові зібрання. Натомість військові проведуть приватні церемонії підняття прапора, а деякі пам’ятники столиці підсвітять синьо-жовтими кольорами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *