За півроку росіяни зруйнували понад 200 релігійних споруд в Україні

За півроку росіяни зруйнували понад 200 релігійних споруд в Україні

Як повідомляє Державна служба України з етнополітики та свободи совісті, у період з 24 лютого до 23 серпня 2022 року щонайменше 205 релігійні споруди у щонайменше 14 областях України були вщент зруйновані або зазнали руйнувань різного ступеню внаслідок збройного нападу РФ.

До цього сумного переліку входять церкви, мечеті, синагоги, освітні та адміністративні будівлі релігійних спільнот України. Ресурс пропонує інтерактивну мапу, на якій представлено дані за підсумками моніторингу, що здійснюється Службою у співпраці з Майстернею академічного релігієзнавства.

Із переліком ушкоджених та повністю зруйнованих споруд також можна ознайомитися за посиланням.

Держслужба зазначає на своєму сайті, що п’ять з 205 ушкоджених внаслідок російських атак споруд – мусульманські, стільки ж – іудейські, решта – 195 споруд – християнські. 29 належать протестантським спільнотам, 20 — Православній Церкві України (ПЦУ), чотири — Римсько-Католицькій Церкві (РКЦ), три — Українській Греко-Католицькій Церкві (УГКЦ). Сім споруд належать спільнотам Свідків Єгови.

Зазначається також, що 68% (132 об’єктів) зі 195 ушкоджених або повністю зруйнованих християнських споруд належать Українській Православній Церкві (УПЦ).

Найбільша кількість зруйнованих релігійних споруд у Луганській (56) та Донецькій (48) областях. Після них ‒ Київська (34) та Харківська (25) області.

Державна служба України з етнополітики та свободи совісті заохочує надсилати інформацію та світлини про ушкоджені релігійні споруди на адресу [email protected] та документувати на спеціальному ресурсі Міністерства культури та інформаційної політики за посиланням.

Служба звертає увагу на те, що документування порушень прав людини та воєнних злочинів РФ, зокрема тих, які є порушенням Конвенції про захист культурних цінностей під час збройного конфлікту, здійснює також Громадська організація «Кримськотатарський Ресурсний Центр». Незалежно від релігійної чи етнічної ідентичності людини, КРЦ пропонує допомогу в супроводі справ у національних компетентних органах України, а також у міжнародних механізмах.

Усіх, хто володіє інформацією про злочини РФ в Україні, КРЦ запрошує заповнити опитувальник та надіслати на електронну пошту [email protected].

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *