У ЮНЕСКО підтримали внесення Одеси до списку Світової культурної спадщини

У ЮНЕСКО підтримали внесення Одеси до списку Світової культурної спадщини

Агентство ООН з питань культури ЮНЕСКО заявило у вівторок, що підтримує заявку України на внесення її портового міста Одеса до списку Світової спадщини ЮНЕСКО, пише US News.

За підсумками зустрічі міністра культури України Олександра Ткаченка з генеральним директором ЮНЕСКО Одрі Азуле в паризькій штаб-квартирі агентства, було повідомлено, що організація мобілізувала експертів для підтримки України, щоб номінація була терміново розглянута державами-членами Комітету Світової спадщини.

У ЮНЕСКО заявили, що також хочуть додати Одесу до списку Світової спадщини, що перебуває під загрозою, до нього можуть увійти й об’єкти всесвітньої спадщини Київ і Львів, які також є під загрозою через воєнні дії у країні.

Одеса знаходиться всього в декількох десятках кілометрів від лінії фронту і вже постраждала від артобстрілів, повідомили в ЮНЕСКО. Минулого місяця було знищено частину великого скляного даху та вікон Одеського музею образотворчого мистецтва, відкритого у 1899 році.

ЮНЕСКО профінансує ремонт музею, а також Одеського музею сучасного мистецтва, і заплатить за наймання додаткового персоналу, який займатиметься охороною колекцій. Агентство також допоможе з оцифруванням творів мистецтва та забезпечить їх засобами захисту.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *