Місія МАГАТЕ увійшла до ЗАЕС: що вони розповіли про ситуацію на станції

Місія МАГАТЕ увійшла до ЗАЕС: що вони розповіли про ситуацію на станції

Міжнародна група експертів розпочала в четвер інспекцію Запорізької атомної станції України, сподіваючись запобігти катастрофі на тлі інтенсивних боїв за регіон, пише USA Today.

Команда Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) на чолі з директором Рафаелем Гроссі увійшла на завод невдовзі після того, як обстріл російсько-окупаційними військами примусово зупинив реактор, повідомила українська влада. Також була пошкоджена резервна лінія електропередач, йдеться в повідомленні енергокомпанії «Енергоатом».

Пізніше Грассі вийшов із заводу, сказавши, що оператори, «незважаючи на дуже складні обставини», поводяться професійно.

«Ми змогли за кілька годин зібрати багато інформації, — сказав він. — Ключові речі, які мені потрібно було побачити, я бачив, пояснення були дуже чіткими».

Представники МАГАТЕ заявили, що сподіваються повідомити про результати протягом декількох днів після візиту. Нагадаємо, що російські військові окупували більшу частину регіону протягом кількох місяців, але українські робітники продовжують працювати на найбільшій в Європі станції.

Офіційні особи ООН і МАГАТЕ тижнями намагалися отримати доступ, попереджаючи, що ракетний обстріл у Запорізькій області може спровокувати катастрофу. Минулого тижня станція ненадовго була повністю відключена через пожежу на лінії електропередачі, що ще більше викликало занепокоєння.

Міністр енергетики України Герман Галущенко заявив, що його уряд очікує, що місія МАГАТЕ призведе до припинення російської окупації атомної станції, повернення її під повний контроль України та демілітаризації прилеглої території.

У четвер Міністерство оборони Росії заявило, що близько 60 українських військових намагалися відбити ЗАЕС, але начебто були відкинуті. Поки немає реакції на повідомлення від українських офіційних осіб, але вони звинуватили росіян в обстрілі коридору, який мала використовувати команда МАГАТЕ. Зрештою команда пройшла контрольно-пропускні пункти та дісталася місця.

«Я збираюся розглянути можливість встановлення постійної присутності МАГАТЕ на станції, що, на нашу думку, є необхідним для стабілізації ситуації та отримання регулярних, надійних, неупереджених, нейтральних оновлень про ситуацію там», — сказав Гроссі.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *