«Надійна гавань»: як університети США допомагають студентам з України

«Надійна гавань»: як університети США допомагають студентам з України

Українські студенти, які бажають вступити до коледжу в Сполучених Штатах, отримують допомогу від багатьох американських вищих навчальних закладів, пише «Голос Америки».

Недавній звіт, який охопив 559 навчальних закладів, показав, що принаймні 120 університетів пропонують певну допомогу українським студентам. Доповідь підготував некомерційний Інститут міжнародної освіти (IIЕ).

Допомога включає додатковий час для заповнення заявок і полегшення вимог щодо надання деяких офіційних документів. Університети США також розширили фінансову допомогу та збільшили кількість місць для українських студентів.

Університет Чикаго запустив програму вартістю 20 мільйонів доларів, яка передбачає оплату навчання для українських студентів. Texas A&M також надає допомогу в оплаті навчання та проживання. Гемптонський університет у Вірджинії запросив 100 студентів, які постраждали від війни, на безкоштовне навчання протягом літа.

Поки війна в Україні йде вже більше ніж півроку, деякі студенти прибувають до коледжів США, щоб розпочати навчальний рік. Джейсон Чиз, співпрезидент IIE, назвав вищу освіту США «надійною гаванню» для іноземних студентів.

Українським студентам довелося подолати багато бар’єрів, щоб потрапити до Америки. Посольство США в Києві не видає студентські візи. Студенти були змушені відвідувати дипломатичні установи в інших місцях. Здійснити таку поїздку особливо складно для чоловіків, які повинні довести, що вони студенти, щоб уникнути служби в армії.

Прикладом може бути Олександр Сингаївський. Цієї осені хлопець навчатиметься в Джорджтаунському університеті у Вашингтоні. Зрештою він поїхав до Румунії, щоб отримати візу, і університет заплатив за його проживання в готелі. Сингаївський планував вивчати бізнес. Але, переживши досвід війни, вирішив вивчати міжнародні відносини та стати політиком в Україні.

Інший студент, Гліб Бурцев, приблизно через місяць після того, як Росія вторглася в Україну, був прийнятий до Університету Брауна в Род-Айленді. Навчальний заклад також запросив його приїхати на літо та оплатив йому харчування, переліт і житло.

Опинившись у США, багато українських студентів відчувають водночас вдячність і провину. Вони турбуються про членів сім’ї вдома. Багато хто вирішує дослідити освітні шляхи, які допоможуть їм відновити свою країну.

«Кожен український студент, з яким я спілкувався, хоче повернутися, — сказав професор Єльського університету Арне Вестад. — Вони справді хочуть повернутися якнайшвидше».

У 2020-21 навчальному році в університетах США навчалося 1739 українців, йдеться у звіті IIE.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *