На турнірі в США українська тенісистка не потиснула руку білоруській: виник скандал

На турнірі в США українська тенісистка не потиснула руку білоруській: виник скандал

Найпрохолодніший кінець матчу на турнірі US Open стався на корті у четвер, коли Вікторія Азаренко з Білорусі перемогла українку Марту Костюк у двох сетах, 6-2, 6-3. Про це повідомляє Yahoo Sports.

Під час завершення матчу другого раунду Костюк підійшла до сітки й лише подала свою ракетку Азаренко, яка відповіла швидким дотиком власної ракетки до того, як обидві потиснули руку судді в кріслі. Це був швидкий момент, але яскравий приклад того, як війна в Україні відчувається у світі спорту.

Костюк, яка займає 65-е місце у світовому рейтингу, відверто говорить про війну в Україні, в якій Білорусь у тісному союзі з Росією здійснила напад на свого сусіда, а також про мовчання російських та білоруських гравців у турі. Минулого тижня Азаренко усунули від участі в заході USTA «Мир для України» після того, як Костюк висловила невдоволення її участю.

Як повідомляє британське видання, після матчу Костюк сказала, що намагалася зв’язатися з Азаренко, але колишня перша ракетка світу вже покинула корт.

«Я щиро хотіла попередити її, що не збираюся тиснути їй руку, тому що вона ніколи не підходила до мене, принаймні особисто, і не висловлювала свою думку. Тож я не думаю, що підійду до неї та спробую поговорити. Я не думаю, що тиснути їй руку правильно в тих обставинах, у яких я зараз перебуваю. У нас був чудовий матч, не зрозумійте мене неправильно. Вона чудова конкурентка, я поважаю її як спортсменку, але це не має нічого спільного з нею як людиною».

Костюк — киянка, в якої є друзі та родина, які живуть в Україні.

Азаренко повідомила журналістам після матчу, що звернулася до WTA, щоб поговорити з українськими спортсменками, але отримала відмову. Також вона заявила, що пропонувала допомогу постраждалим від війни.

«З самого початку у мене було дуже чітке повідомлення, що я тут, щоб спробувати допомогти, і я багато чого зробила. Я роблю це не заради того, щоб це побачили. Якщо Марта захоче поговорити зі мною, я готова вислухати, спробувати зрозуміти, поспівчувати. Я вважаю, що співчуття в такий момент дійсно важливе. Те, що зараз відбувається у світі, дуже складно, але ми не повинні забувати, що всі ми люди, і ми повинні так ставитися один до одного».

Азаренко, яка закликала до миру незабаром після повномасштабного вторгнення Росії, була однією з кількох російських і білоруських гравців, яких було відсторонено від Вімблдону у відповідь на війну.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *