Путін анексував чотири території в Україні: як відреагували в США

Путін анексував чотири території в Україні: як відреагували в США

Президент Росії Володимир Путін анексував чотири українські території, підписавши те, що він називає «договорами про приєднання», які світові держави відмовляються визнавати. Це чергова спроба Путіна перекроїти карту Європи за рахунок України, пише NPR.

«Народ зробив свій вибір», — сказав Путін на церемонії підписання в Георгіївській залі Кремля. «І цей вибір не буде зраджений Росією», — додав він.

Російський лідер закликав Україну припинити бойові дії та вести переговори з Москвою, але наполягав, що статус анексованих територій не обговорюється.

«Я хочу, щоб мене почула влада в Києві і її реальні господарі на Заході: жителі Донецька, Луганська, Запоріжжя і Херсона стають нашими громадянами, — сказав Путін. — Назавжди».

До Путіна приєдналися підтримувані Москвою сепаратистські лідери та призначені Кремлем офіційні особи з чотирьох регіонів, за якими спостерігали високопоставлені російські законодавці та інші особи. Біля Кремля йшла підготовка до мітингу з транспарантами про те, що Росія і новоприєднані території «разом назавжди».

Цей крок завершує тиждень, протягом якого кремлівські схореографовані референдуми на окупованих Росією територіях «проголосували» за приєднання до Росії. Україна та її західні союзники засудили це як фальсифікацію, що порушує міжнародне право.

Президент США Джо Байден та інші світові лідери теж засудили ці дії.

«Сполучені Штати засуджують сьогоднішню шахрайську спробу Росії анексувати суверенну українську територію. Росія порушує міжнародне право, попирає Статут Організації Об’єднаних Націй і всюди демонструє свою зневагу до миролюбних націй», — заявив президент Байден, коли його адміністрація оголосила про нові санкції проти Росії за анексію.

Санкції поширюються на урядовців і лідерів, а також на членів їхніх сімей, на посадовців російських і білоруських військових. У рамках акції Казначейство США наклало санкції на 14 міжнародних постачальників за підтримку російських військових ланцюгів поставок.

«Ми притягнемо до відповідальності будь-яку особу, організацію чи країну, яка надає політичну чи економічну підтримку незаконним спробам Росії змінити статус території України», — заявив держсекретар Ентоні Блінкен з цього приводу.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *