Байден розлютився на Зеленського, коли той просив більше допомоги: ЗМІ

Байден розлютився на Зеленського, коли той просив більше допомоги: ЗМІ

Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну це стало рутиною: президент США Джо Байден і президент України Володимир Зеленський розмовляють телефоном щоразу, коли США оголошують про новий пакет військової допомоги для Києва, розповідає NBC News.

Але телефонна розмова між двома лідерами в червні відбулася інакше, за словами чотирьох людей, знайомих з розмовою. Не встиг Байден розповісти Зеленському, що він щойно дав дозвіл на виділення Україні ще одного мільярда доларів військової допомоги США, як Зеленський нібито почав перераховувати всю додаткову допомогу, яку він потребував і не отримував. Байден не витримав, як повідомили люди, знайомі з дзвінком.

«Американський народ був досить щедрим, а його адміністрація та американські військові наполегливо працювали, щоб допомогти Україні», — сказав він, підвищуючи голос, і додав, що Зеленський міг би показати трохи більше вдячності.

Представники адміністрації заявили, що відносини Байдена та Зеленського лише покращилися після червневої телефонної розмови і Зеленський подякував президенту США. Але ця суперечка відображає раннє усвідомлення Байденом того, що підтримка як Конгресом, так і громадськістю надсилання мільярдів доларів в Україну може почати зникати.

Зараз Байден стикається з опором з боку деяких республіканців і демократів, яких не було, коли Конгрес ухвалював попередні кошти для України. З точки зору Зеленського, а також деяких урядів Східної Європи та законодавців США від обох сторін, було неодноразове розчарування тим, що Білий дім Байдена надто повільно просувається щодо запитів на озброєння, про які Україна запитувала терміново.

За словами кількох джерел, після негативної реакції, яку Зеленський отримав під час телефонної розмови в червні, його команда вирішила спробувати розрядити напруженість, дійшовши висновку, що конфлікти з президентом США непродуктивні. Того дня Зеленський публічно подякував Байдену за обіцяну допомогу.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *