Нові масовані обстріли України: збита російська ракета впала на території Молдови

Нові масовані обстріли України: збита російська ракета впала на території Молдови

Уламки російської ракети, націленої на Україну, впали на село Наславча у Молдові після того, як її перехопила українська ППО, пише Aerotime.

Про інцидент 31 жовтня 2022 року повідомив міністр закордонних справ Молдови Ніку Попеску у Twitter.

Ціллю ракетних ударів з боку Росії тоді була українська дамба Дністровськ-1 на річці Дністер, що протікає територією України та Молдови.

«Напади на водну інфраструктуру та подальше навантаження на річку можуть поставити весь регіон під загрозу повеней, — сказав Попеску. — Жахливі удари по критично важливій інфраструктурі відлунюють за межами України та становлять пряму загрозу енергетичній та людській безпеці Молдови».

Перехоплена ракета, тип якої не уточнюється, вибухнула при ударі. Місцеві жителі повідомили про пошкодження даху та вікон, але постраждалих немає. Для охорони місця події були направлені інженери армій Молдови та України.

Це не перший випадок, коли російські ракети потрапляють на територію Молдови. 10 жовтня 2022 року Міністерство оборони країни заявило, що три крилаті ракети, випущені російськими збройними силами по території України, перетнули повітряний простір Молдови. Ракети були запущені по Україні з російських кораблів у Чорному морі.

Із середини жовтня 2022 року Росія активізувала свої кампанії бомбардування цивільної інфраструктури, використовуючи комбінацію крилатих ракет, таких як «Калібр», і боєприпасів, таких як безпілотники-камікадзе «Шахед-136» іранського виробництва.

Додамо, що через масовані обстріли у понеділок, 80% Києва залишилося без води та кількасот тисяч будинків без світла через влучання у об’єкти інфраструктури. Ракети та дрони летіли також у багато інших міст України, було кілька влучань, хоча відсоток збитих завдяки ППО високий.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *