Європа ввела заборону на російський дизель через війну в Україні

Європа ввела заборону на російський дизель через війну в Україні

У неділю Європа ввела заборону на російське дизельне паливо та інші нафтопродукти, скорочуючи енергетичну залежність від Москви та прагнучи ще більше скоротити доходи Кремля від викопного палива як покарання за вторгнення в Україну, пише PBS.

Заборона супроводжується обмеженням ціни, погодженим країнами Великої сімки. Мета полягає в тому, щоб дозволити російському дизельному паливу продовжувати надходити до таких країн, як Китай та Індія, і уникнути раптового зростання цін, яке зашкодить споживачам у всьому світі, водночас зменшуючи прибутки, що фінансують бюджет Москви на війну.

Нові санкції створюють невизначеність щодо цін, поки 27 країн Європейського Союзу знаходять нові поставки дизельного палива зі США, Близького Сходу та Індії, щоб замінити поставки з Росії, яка свого часу забезпечувала 10% загальних потреб Європи в дизельному паливі.

Це означає довші подорожі, ніж з російських портів, що може вплинути на ціну. Ціни також можуть підвищитися завдяки пожвавленню попиту з боку Китаю, оскільки економіка відновлюється після скасування обмежень щодо COVID-19.

Обмеження ціни в 100 доларів за барель на дизельне паливо, авіаційне паливо та бензин має бути забезпечено шляхом заборони страховим і транспортним службам перевозити паливо, ціна якого перевищує ліміт. Це слідує за обмеженням на російську сиру нафту в 60 доларів за барель, яке набуло чинності в грудні та має працювати так само.

«Якщо ми встановимо ці обмеження цін, ми зможемо стиснути російську ціну і відмовити їм, відмовити (президенту Володимиру) Путіну в грошах для його війни без стрибка цін, який завдасть шкоди західним економікам, і економікам, що розвиваються», — сказав Томас О’Доннелл, міжнародний стипендіат Центру Вільсона у Вашингтоні.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *