Четвертий саміт Ради Європи схвалив підсумкову резолюцію про політичну підтримку української «формули миру».

Як повідомляє кореспондент «Європейської правди» з Рейк’явіка, документ, ухвалений президентами та главами урядів держав-членів Ради Європи, висловлює «повну підтримку України та солідарність з її народом» і гарантує, що світ «стоятиме поруч з Україною стільки, скільки потрібно».

Крім того, країни-члени Ради Європи також підкреслюють своє бачення шляху до миру, який просуває Україна. У документі наголошується: «Не може бути міцного миру без підзвітності. Ми підтримуємо принципи справедливого та тривалого миру, викладені у „формулі миру“ президента Зеленського».
Таким чином, Саміт Ради Європи став першим великим міжнародним форумом, який офіційно схвалив український план миру. Рада Європи складається з 46 держав-членів.
Зеленський вперше оголосив про свою формулу миру на листопадовому саміті ключових економік G20. У плані передбачені такі пункти:
- Радіаційна та ядерна безпека, зосереджена на відновленні безпеки навколо Запорізької АЕС в Енергодарі, найбільшої в Європі, яка наразі окупована Росією.
- Продовольча безпека, включаючи захист та забезпечення експорту зерна з України до найбідніших країн світу.
- Енергетична безпека, зосереджена на цінових обмеженнях на російські енергоресурси, а також допомога Україні у відновленні її енергетичної інфраструктури, половина якої була пошкоджена російськими атаками.
- Звільнення всіх полонених і депортованих, у тому числі військовополонених і дітей, депортованих до Росії.
- Відновлення територіальної цілісності України та її підтвердження Росією згідно зі Статутом ООН, про що Зеленський заявив, що про цей пункт «не може бути переговорів».
- Виведення російських військ і припинення бойових дій, відновлення державного кордону України з Росією.
- Справедливість, зокрема створення спеціального трибуналу для переслідування російських військових злочинців.
- Запобігання екоциду та захист навколишнього середовища з акцентом на розмінування та відновлення очисних споруд.
- Запобігання ескалації конфлікту та побудова архітектури безпеки на євроатлантичному просторі, включаючи гарантії для України.
- Підтвердження закінчення війни, включаючи документ, підписаний учасниками війни.
Також на саміті Ради Європи в Рейк’явіку 43 держави схвалили угоду про Реєстр збитків, завданих агресією Російської Федерації проти України.