США оголосили про новий пакет допомоги Україні на $2 млрд

США оголосили про новий пакет допомоги Україні на $2 млрд

Департамент оборони США оголосив про новий пакет допомоги у сфері безпеки, підкреслюючи непохитну підтримку України з боку Сполучених Штатів.

Цей пакет, загальна сума якого становить до 2,1 мільярда доларів США і включає в себе критичні засоби протиповітряної оборони та боєприпасів, надається в рамках Ініціативи сприяння безпеці в Україні (USAI).

«Цей пакет USAI ілюструє постійну відданість як критично важливим короткостроковим можливостям України, так і довгостроковій спроможності Збройних Сил України захищати свою територію та стримувати російську агресію в перспективі», — йдеться на сайті Пентагону.

На відміну від президентських повноважень щодо вилучення зі складів США, які Департамент оборони продовжував використовувати для доставки обладнання в Україну історичними темпами, USAI є органом, згідно з яким Сполучені Штати закуповують потенціал у промисловості або партнерів. Це оголошення є початком процесу укладання контрактів для надання додаткових пріоритетних можливостей Україні.

Можливості цього оголошення включають:

  • додаткові боєприпаси для ЗРК Patriot;
  • ЗРК і ракети HAWK;
  • артилерійські снаряди калібру 105 мм і 203 мм;
  • безпілотні авіаційні системи Puma;
  • боєприпаси ракетної системи з лазерним наведенням;
  • діяльність із навчання, технічного обслуговування та підтримки.

«Сполучені Штати продовжуватимуть працювати зі своїми союзниками та партнерами, щоб забезпечити Україну можливостями для задоволення її безпосередніх потреб на полі бою та довгострокових потреб у допомозі у сфері безпеки», — підкреслює Пентагон.