Авторка книги «Їсти, молитися, кохати» зняла з друку роман через реакцію українців

Авторка книги «Їсти, молитися, кохати» зняла з друку роман через реакцію українців

Авторка книги «Їсти, молитися, кохати» Елізабет Ґілберт знімає з друку свій новий роман після того, як українські читачі висловили «гнів, смуток, розчарування та біль» через її рішення випустити книгу в Росії. Про це пише The Guardian.

«Сніжний ліс» Ґілберт — це історичний роман, дія якого розгортається в Сибіру, і розповідає про сім’ю релігійних російських фундаменталістів, які жили ізольовано й непоміченими протягом 44 років після відходу від світу в 1930-х роках.

Минулого тижня Ґілберт оголосила, що книга вийде в лютому 2024 року. Проте сьогодні вона оприлюднила відеозаяву у своєму акаунті в Instagram, в якій заявила, що «вилучає книгу з графіка публікації».

Вона сказала, що протягом вихідних, після анонсу книги, вона «отримала величезну масову реакцію та відповіді від моїх українських читачів, які висловлювали гнів, смуток, розчарування та біль з приводу того факту, що я вирішила випустити книгу у світ прямо зараз, будь-яку книгу, незалежно від того, яка її тема, — дія якої відбувається в Росії».

«Я хочу сказати, що я почула ці повідомлення, читала їх і поважаю їх, — продовжила вона. — І в результаті я роблю корекцію курсу і знімаю книгу з графіка її публікації. Цю книгу ще не час видавати. І я не хочу завдавати шкоди групі людей, які вже зазнали та продовжують зазнавати тяжкої та надзвичайної шкоди».

Гілберт сказала: «Є інші книжкові проекти, над якими я працюю, і я прийняла рішення звернути увагу на роботу над ними зараз».

Крім того, інші автори, зокрема Лінвуд Барклі, Стівен Кінг і Джо Аберкромбі, раніше публічно заявили, що не будуть продовжувати контракти на книжки в Росії через війну.