Спадщина під охороною: як у Луврі захищають українське мистецтво

Спадщина під охороною: як у Луврі захищають українське мистецтво

Через занепокоєння щодо «прямого нападу» на спадщину України Франція наприкінці минулого року взяла на охорону понад десяток творів мистецтва з Києва, пише European Conservative.

Музей Лувр у Парижі оголосив у середу, що в ньому зберігаються 16 творів мистецтва, включаючи 1500-річні візантійські ікони, які є культурною спадщиною України. Президентка музею Лоуренс де Кар описала це як позитивний «символ» у «морі смутку та спустошення».

«З початку війни ми, як і інші музеї, були стурбовані тим, як ми можемо підтримати наших українських колег. Восени, зіткнувшись із загостренням конфлікту, ми вирішили здійснити цей порятунок», — сказала вона.

Розслідування, опубліковане в лютому цього року, пролило світло на захоплення російськими солдатами творів мистецтва, які «не можуть бути репатрійовані» після закінчення війни. Зокрема, йдеться про картини, які в листопаді були вивезені з Херсонського обласного художнього музею і зараз зберігаються в одному з кримських музеїв під пильним наглядом «близького» соратника Володимира Путіна.

Буквально через місяць після початку повномасштабної війни також з’явилася інформація про те, що директора Мелітопольського краєзнавчого музею викрали військові в пошуках колекції золота, яка датується IV століттям до нашої ери.

Де Кар сказала, що ризик крадіжки та торгівлі спонукав Лувр запропонувати захист. Операцію підтримав Міжнародний альянс із захисту спадщини в зонах конфлікту. Серед захищених робіт є п’ять візантійських ікон з музею Богдана і Варвари Ханенків, національного художнього закладу України. Ракетний удар у жовтні минулого року вибив у музеї вікна.

У Луврі заявили, що роботи, «одні з найбільш символічних і найбільш крихких» з української національної колекції, будуть повернуті, коли «ситуація покращиться». Деякі з них будуть виставлені на загальний огляд у Парижі цього літа.