У США відхилили всі негативні поправки до бюджету про обмеження допомоги Україні

У США відхилили всі негативні поправки до бюджету про обмеження допомоги Україні

Палата представників США відхилила кілька поправок до Закону про санкціонування національної оборони на 2024 фінансовий рік (NDAA), який міг заблокувати та скоротити майбутню безпекову допомогу США Україні, пише Sputnik Globe.

Цього тижня законодавці Палати представників розглянули сотні поправок до своєї версії NDAA, які їм потрібно буде узгодити з версією Сенату. У четвер увечері законодавці відхилили дві поправки щодо скорочення підтримки України в рамках законопроекту про оборонну політику на 886 мільярдів доларів.

«Раді повідомити, що всі негативні поправки, які стосувалися України, розглянуто і відхилено», — написала у Facebook пані посол України в США Оксана Маркарова.

Палата представників відхилила поправку конгресмена Метта Гетца щодо заборони надання федеральних коштів длядопомоги Україні в сфері безпеки. Нижня палата також відхилила поправку, запропоновану членом Конгресу Марджорі Тейлор Грін про те, щоб вилучити з законопроекту фінансування України в розмірі 300 мільйонів доларів.

Палата також відхилила поправку Грін щодо блокування створення «Центру передового досвіду» в Україні. Крім того, Палата представників відхилила поправки інших законодавців, які вимагають від адміністрації Байдена надати Конгресу детальну стратегію участі США в Україні та припинити поширення повноважень ленд-лізу на Україну.

Грін вніесла поправки до NDAA, які зобов’язують президента США Джо Байдена вийти з альянсу НАТО та заблокувати передачу Україні винищувачів F-16, хоча ці поправки ще не розглянуті.

У Білому домі заявили, що Байден загалом підтримує ухвалення NDAA, але закликає законодавців переглянути деякі положення, такі як посилення нагляду за допомогою Україні.

Лідер більшості в Сенаті США Чак Шумер і лідер меншості Мітч Макконнелл висловили бажання, щоб Конгрес ухвалив закон до серпневої перерви. NDAA встановлює агентства, відповідальні за оборонну діяльність, і рекомендовані рівні фінансування, а також політику, пов’язану з тим, як можна витрачати такі кошти.