США ледь не скасували запрошення України до НАТО через твіт Зеленського: WP

США ледь не скасували запрошення України до НАТО через твіт Зеленського: WP

Твіт президента України Володимира Зеленського по дорозі на саміт НАТО у Вільнюсі з критикою того, що Альянс збирається запропонувати Україні, мало не мав зворотного ефекту, пише Censor. net.

Про це повідомляє The Washington Post з посиланням на слова шести неназваних чиновників.

Співрозмовники кажуть, що пост українського президента настільки сколихнув Білий дім, що США мало не відкликали запрошення Києва приєднатися до Альянсу. Зрештою, однак, Сполучені Штати та їх союзники погодилися зберегти текст декларації в тому вигляді, в якому він був представлений на саміті НАТО.

Як повідомляє WP, після твіту Зеленського лідери НАТО почали обговорювати відповідь. США запропонували переглянути або взагалі вилучити пункт про запрошення України.

Два джерела кажуть, що Вашингтон був настільки розлючений, що хотів змінити формулювання, щоб ускладнити Україні вступ до Альянсу. За даними іншого джерела, таке рішення підтримали кілька людей. Але в цілому США не хотіли скасовувати запрошення. Зрештою текст документа вирішили не змінювати.

За даними газети, президент Франції Макрон наполягав на збереженні формулювання. Його підтримали лідери країн Центральної Європи та Балтії. Цей інцидент, на думку WP, ілюструє невдоволення всередині НАТО тактикою тиску Зеленського.

Але водночас є розуміння, що лідер країни, яка перебуває у стані війни, має продемонструвати, що він робить усе можливе, щоб отримати для свого народу максимум користі, зазначає видання.

Пізніше на саміті Зеленський пом’якшив тон і висловив подяку під час особистих зустрічей з лідерами блоку.