Майбутнє України – в НАТО: радник з національної безпеки США

Майбутнє України – в НАТО: радник з національної безпеки США

Радник з питань національної безпеки США Джейк Салліван підкреслив те, про що країни НАТО домовилися під час саміту минулого тижня, заявивши, що альянс НАТО буде готовий прийняти Україну, коли країна виконає певні умови, пише Politico.

«Ми сказали в НАТО дуже просто: майбутнє України – в НАТО. Ми це мали на увазі. Це не виноситься на переговори, — сказав Салліван у неділю під час інтерв’ю на CBS. — Це те, до чого зараз зобов’язалися всі 31 союзники».

Лідери НАТО оголосили, що вони будуть готові запросити Україну приєднатися до Альянсу, якщо будуть виконані умови і союзники погодяться — крок, який спочатку був зустрінутий з розчаруванням у Києві. У неділю Салліван визнав, що, хоча Альянс повністю підтримує Україну, країні потрібно буде виконати певні умови, перш ніж вона зможе офіційно стати членом НАТО, включаючи припинення війни з Росією.

Допуск України, поки триває війна, вимагатиме від НАТО приєднання до її захисту, сказав Салліван.

«Вхід України в НАТО під час війни означав би, що альянс НАТО воював б з Росією, це означало б, що Сполучені Штати були б у стані війни з Росією. І ні НАТО, ні Сполучені Штати не були готові це зробити», – сказав Салліван в ефірі ABC.

Салліван також зазначив, що кожна країна, яка входить до Альянсу, має провести певні демократичні реформи, Україна значно просунулася на цьому шляху, але потрібні ще реформи.

«І врешті решт, Байден і президент Зеленський разом виступили перед світом, і президент Зеленський сказав, що хоча він не отримав усього, чого хотів, він дуже задоволений результатами саміту НАТО і дуже задоволений підтримкою, яку він отримує від своїх західних партнерів», – додав Салліван.